PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI 10. YILINI KUTLUYOR


10’uncu Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı için geri sayım başladı. Karnaval; konserleri, etkinlikleri, yarışmaları ve rengarenk korteji ile büyük coşkuyu Adana sokaklarında yaşatacak…

 Adana sokakları, 10. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı ile pandemi dönemi sonrası yine rengarenk günler yaşatmaya hazırlanıyor. Bu yıl 10’uncu kez 23-27 Mart 2022 tarihleri arasında düzenlenecek Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı etkinlikleri, iki yılın ardından tekrar Adana sokaklarına taşınacak.

Türkiye’nin ilk ve tek karnavalı olma özelliğini taşıyan karnaval, 23 Mart Çarşamba günü başlayacak ve 26 Mart Cumartesi günü resmi açılış, kostümlü kortej ile Haluk Levent’in sahne alacağı karnaval konseri gerçekleştirilecek. Bunun yanında birbirinden renkli kostümleriyle çeşitli koroların ve sanatçıların konserleri de karnaval coşkusunu zirveye taşıyacak. Karnavalın sürprizlerinden biri de Türkçeyi çok iyi konuşup bağlama çalmayı öğrenen Japon Yukari Fumuro olacak. Türküleriyle karnavalı renklendirecek olan Yukari Fumuro’ya yine Japonya’dan Hikaru Wabita eşlik edecek.


27 Mart Pazar günü sona erecek karnavalda çok sayıda eğlenceli etkinliğin yanı sıra kültürel ve sanatsal aktiviteler ile birlikte ilgi çekici projeler de yer alacak. Portakallı Lezzetler Yarışması, Halk Koşusu, Rengarenk Fest, Su Korteji, TJK Pony Club ve KindyRoo Çocuk etkinlikleri, Uluslararası tanıtım stantları, Gastronomi Fikir Kulübü’nün Hızlı Dürüm Yeme Yarışması ve Mutfak Workshop’u ile TJK Portakal Çiçeği Koşusu karnavalda düzenlenecek etkinlikler arasında yer alacak.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media