banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

Picasso İstanbul’da sergisi şimdi dijitalde


Evde kaldığımız bugünlerde hepimize iyi gelen sanatsal etkinliklere bir yenisi eklendi. Sakıp Sabancı Müzesi (SSM), Picasso’nun tüm dönemlerini kapsayan “Picasso İstanbul”da sergisini erişime açtı. 24 Kasım 2005 – 26 Mart 2006’da gerçekleştirilen “Picasso İstanbul’da” sergisinin çevrim içi versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.

Korona virüsü salgınına karşı alınan önlemler doğrultusunda geçici bir süreyle ziyarete kapalı olan Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi (SSM), geçmiş sergilerinden içerik seçkilerini dijital kanallarında paylaşıma açmaya başladı. Bu kapsamda ilk sergi Picasso İstanbul’da. Türkiye’de Batılı bir sanatçıya ayrılan ilk büyük sergi olma özelliğini taşıyan “Picasso İstanbul”da sergisinde sanatçının tüm dönemlerini kapsayan 135 eseri bulunuyor. Eserlerin seçimini ise sanatçının torunu Bernard Ruiz-Picasso yapmıştı.

FERİT EDGÜ’NÜN KALEMİNDEN, MÜŞFİK KENTER’İN SESİNDEN… 

Sanatseverler çevrim içi sergide yer alan eserleri, Ferit Edgü’nün “Picasso İstanbul’da” için yazdığı, sanatçının eserlerinin arkasındaki hikayeleri ve sanat tarihsel analizlerini içeren rehberi Müşfik Kenter’in sesinden dinleyebiliyor.

Picasso’nun hem çağdaşları hem de ilerleyen dönemlerin sanatı üzerindeki yoğun etkisine odaklanılan konuşmalarda “Picasso ve Yazı Sanatı”, “Picasso’nun baskı ve gravürleri” gibi konuşmalara rastlamak mümkün.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media