banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

OZ BÜYÜCÜSÜ YENİDEN ÇEKİLİYOR

THE WIZARD OF OZ, Bert Lahr, Judy Garland, Jack Haley, Ray Bolger, 1939


Yakut rengi ayakkablarınızı giyin ve sarı tuğlalı yolu yeniden takip edin: New Line Cinema, “Oz Büyücüsü”nü yeniden izleyiciyle buluşturmaya hazırlanıyor.  “Watchmen” filmiyle Emmy ödülü kazanan Nicole Kassell,  L. Frank Baum’un kült kitabı “The Wonderful Wizard of Oz” dan uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda.

Oz Büyücüsü’nün unutulmaz hikayesi, şimdiye kadar birkaç defa hem sinemaya hem de televizyona uyarlansa da hiç kuşkusuz Judy Garland‘ın başrolünü oynadığı 1939 yapımı aralarında en çok hafızalara kazınmış olanı.

Filmi yeniden izleyiciyle buluşturmayı hedefleyen New Line Cinema, bu yeni filmin Dorothy ve Oz Ülkesi’ne “yeni bir bakış” getireceğini vaat ediyor ve Garland’ın “Wizard of Oz”unda yer alan  değerli yakut kırmızı ayakkabılar gibi “diğer unsurları çekebileceğini” ekliyor.

Filmin konusu e oyuncu kadrosu hakkında henüz bilr bilgi verilmezken yönetmen Kassell, “Bu sevilen klasiği beyazperdeye taşıyan Temple Hill ve New Line’a katılmaktan büyük onur duyuyorum” şeklinde ko nuştuve ekledi: “1939 müzikali benim DNA’mın bir parçası olsa da, böylesine efsanevi bir masalı yeniden hayal etmenin sorumluluğu beni mutlu ediyor. Filmdeki cesaret, aşk, bilgelik ve yuva arayışı gibi temel konular her zamankinden çok daha önem taşıyor. Bu sarı tuğlalı yolu açarken çocukluğumun kahramanlarıyla birlikte dans etmeye hevesliyim!”

Hollywoodvari bir melodram: “Judy” ya da bir Judy Garland hikâyesi

 

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media