Oya Bora’dan “Aşk-ı Memnu” ilk defa Ajandakolik’te

ajandakolik


Artık YouTube’da “Aşk-ı Memnu” ismini arattığınızda yalnızca 2008 yapımı o meşhur diziyle karşılaşmayacaksınız. 1990’lı yılların en sevilen ekürisi Oya Bora‘nın muhtemeldir ki ilk defa dinleyeceğiniz “Aşk-ı Memnu” şarkısı da orada sizi bekliyor olacak.

Hiç kuşkusuz 90’lar Pop Müzik denince Türkiye’de akla gelen ilk isimlerden Oya Bora ikilisi, yıllar sonra ilk defa bir şarkılarını dijital mecralarda müzikseverlerle paylaştı.

1989 YILINDA EUROVISION ELEMELERİNDE

Müzik kariyerleri 1987 yılında başlayan ikili, 1989 yılında Eurovison Şarkı Yarışması Türkiye elemelerine “Aşk-ı Memnu” isimli şarkılarıyla katılmıştı. Şarkının sözleri Bora Ebeoğlu’na, bestesi ve düzenlemesi ise Turhan Yükseler’e ait olan parça, Eurovision Türkiye Finali’nde, birkaç yıl sonra unutulmaz şarkılarıyla Türkiye’nin çok seveceği, o sırada Grup Denk ismiyle bilinen Oya Bora tarafından seslendirildi ancak ikili, dereceye giremedi.

Üç yıl sonra Grup Denk, “Seni Bana Yazmışlar” ismini verdikleri albümleriyle  ilk defa “Oya-Bora” ismini kullandı ve sonra pek çoğumuzun unutamadığı şarkıların sahibi oldu.

BUGÜN “AŞK-I MEMNU” İLE İLK DEFA

Albüm sadece dijital ortamda sunuldu; müzik marketlerde CD formatında bulunmuyor. Dinlemek isterseniz  iTunes, Apple Müzik, Spotify, Fizy ve Muud Müzik sitelerinden temin edebilirsiniz.

OYA BORA İLE NOSTALJİ YAPMAK İSTERSENİZ DE YILLAR SONRA İLK DEFA AJANDAKOLİK İÇİN VERDİKLERİ SÖYLEŞİYİ BURADAN OKUYABİLİRSİNİZ… 

Söyleşi-90’ların unutulmaz ikilisi Oya Bora, yıllar sonra Ajandakolik’te…

 

 

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Türk edebiyatının usta kalemi Adalet Ağaoğlu'nu kaybettik

Artık “ölmeye yatmak” istiyordu. Verdiği son söyleşilerinde hep bunu dile getirdi. Şimdi “fikrinin ince gülü” Halim beyin yanında. Türk Edebiyatı’nın değerli yazarı Adalet Ağaoğlu’nu kaybettik. “Umarım yine yazmaya başlarsınız… Ben yalnızken yazmaya alışığım. Eskiden şehri terk ederdim yazmak için. Şimdi yapamıyorum. Yardımcım sürekli benimle. Ölemiyorum bile biliyor musun? Öyle bir […]