banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

Oya Bora’dan “Aşk-ı Memnu” ilk defa Ajandakolik’te


Artık YouTube’da “Aşk-ı Memnu” ismini arattığınızda yalnızca 2008 yapımı o meşhur diziyle karşılaşmayacaksınız. 1990’lı yılların en sevilen ekürisi Oya Bora‘nın muhtemeldir ki ilk defa dinleyeceğiniz “Aşk-ı Memnu” şarkısı da orada sizi bekliyor olacak.

Hiç kuşkusuz 90’lar Pop Müzik denince Türkiye’de akla gelen ilk isimlerden Oya Bora ikilisi, yıllar sonra ilk defa bir şarkılarını dijital mecralarda müzikseverlerle paylaştı.

1989 YILINDA EUROVISION ELEMELERİNDE

Müzik kariyerleri 1987 yılında başlayan ikili, 1989 yılında Eurovison Şarkı Yarışması Türkiye elemelerine “Aşk-ı Memnu” isimli şarkılarıyla katılmıştı. Şarkının sözleri Bora Ebeoğlu’na, bestesi ve düzenlemesi ise Turhan Yükseler’e ait olan parça, Eurovision Türkiye Finali’nde, birkaç yıl sonra unutulmaz şarkılarıyla Türkiye’nin çok seveceği, o sırada Grup Denk ismiyle bilinen Oya Bora tarafından seslendirildi ancak ikili, dereceye giremedi.

Üç yıl sonra Grup Denk, “Seni Bana Yazmışlar” ismini verdikleri albümleriyle  ilk defa “Oya-Bora” ismini kullandı ve sonra pek çoğumuzun unutamadığı şarkıların sahibi oldu.

BUGÜN “AŞK-I MEMNU” İLE İLK DEFA

Albüm sadece dijital ortamda sunuldu; müzik marketlerde CD formatında bulunmuyor. Dinlemek isterseniz  iTunes, Apple Müzik, Spotify, Fizy ve Muud Müzik sitelerinden temin edebilirsiniz.

OYA BORA İLE NOSTALJİ YAPMAK İSTERSENİZ DE YILLAR SONRA İLK DEFA AJANDAKOLİK İÇİN VERDİKLERİ SÖYLEŞİYİ BURADAN OKUYABİLİRSİNİZ… 

Söyleşi-90’ların unutulmaz ikilisi Oya Bora, yıllar sonra Ajandakolik’te…

 

 

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media