ÖDÜLLÜ FİLMLER ATLAS 1948 SİNEMASI’NDA


Beyoğlu’nun kalbinde yer alan ve yenilenen dijital alt yapısı ile film festivalleri, gala, ülke sinemaları ve vizyon filmlerinin yanı sıra sahne sanatları ve konserlere de ev sahipliği yapan Atlas 1948 Sineması, merakla beklenen bağımsız filmlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor.


Karanlık Gece

 

Özcan Alper’in yönetmenliğini yaptığı, Berkay Ateş, Cem Yiğit Üzümoğlu, Taner Birsel, Pınar Deniz, Sibel Kekili gibi önemli isimlerin rol aldığı “Karanlık Gece”, 25 Mayıs ve 30 Mayıs tarihlerinde 13.00 ve 21.15 seanslarında Atlas 1948 Sineması’nda. Altın Portakal Ulusal Film Yarışması’nda “En İyi Film” ve “En İyi Senaryo” ödülünün sahibi olan “Karanlık Gece”, linç kültürüne, şiddete ve vicdansızlığa dair bir anlatı niteliğinde.


Bir Umut

Boğaziçi Film Festivali’nde SİYAD En İyi Film ödülü alan, yönetmenliğini Ümit Köreken’in yaptığı “Bir Umut” , 25 Mayıs Perşembe günü saat 18.30’da Atlas 1948 Sineması’nda izlenebilecek. “Bir Umut”, sinema oyuncusu olmak isteyen Umut’un, 20 yıldır görmediği MS hastası annesinin gelişiyle 42 saatte değişen hayatını anlatıyor.


Savaş Atı

 

Dünya prömiyerini yaptığı Cannes Film Festivali’nde en iyi ilk filme verilen Altın Kamera ödülünü kazanan Savaş Atı, 30 Mayıs’ta  saat 18.30 seansında  Atlas 1948 Sineması’nda sinemaseverler ile buluşacak.  Filmde, ABD’deki en fakir alanlardan Pine Ridge Kızılderili Rezervasyon Bölgesi’nde yaşayan, Oglala Lakotalarına mensup Bill ve Matho’nun hikayesi anlatılıyor.  Kısa yoldan başarıya ulaşmanın yollarını arayan Bill ile babasına kendini kanıtlama sevdasındaki Matho’nun aidiyet arayışları ve  “Amerikan Rüyası”nın işlevsizliği beyaz perdeye yansıyor.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media