Nilüfer’den “Her şey çok güzel oldu” konseri

ajandakolik


Zaman geçer, Nilüfer geçmez. İki gün önce Nilüfer konserinde büyülü bir gece yaşadık. İlk defa canlı kanlı izlediğimiz Nilüfer’le Kayahan şarkılarını hep bir ağız söylemek, hepimizin ruhuna iyi gelmiş olacak. Geçmiş aşkları da andık, ilk geçlik yıllarımızı da… 

Türk Pop Müziğinin en farklı seslerinden Nilüfer, öceki akşam buğulu sesi ve güçlü yorumuyla hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı. Nilüfer’in ‘Tik Tak’, ‘Ve Melankoli’ şarkılarıyla başlayan konseri, ‘Yemin Ettim’,  ‘Mor Menekşe’ ile devam etti. Söylediği her şarkıyı adeta yaşayan Nilüfer, kalplere dokunarak binlerce seyircisiyle bütünleşti. Harbiye’de nostalji rüzgarı da estirip, müzikseverlerin kulaklarının pasını silerken, konser boyunca giydiği dört farklı Züleyha Kuru tasarımı kostümle de nefesleri kesti.


Her sene sahneye yeni bir sürprizle çıkan Nilüfer’in Nihat Odabaşı’nın sanat yönetmenliğini gerçekleştirdiği bu seneki konserinde karşımızda muhteşem dansçıları ve sahne şovları vardı. Bugüne kadar sayısız albüme imza atan Nilüfer konserinde otuzu aşkın parça seslendirirken Nilüfer’e sahnede İpek Açar ve Funda Arar da birer şarkıda eşlik etti.


Tüm şarkıların adeta binlerce kişilik koro eşliğinde seslendirildiği konser ‘Mavilim’ şarkısı ile final yaptı. Açıkhavayı dolduran hayranların alkışları dinmeyince Nilüfer sahneye dönüp ‘İspanyol Meyhanesi’ ile bis yaptı ve ardından bir şarkısını daha seslendirdikten sonra hep birlikte söylenen İzmir Marşı ile konser son buldu. Konserin finali ise tam anlamıyla unutulmazdı. Seyirciyle birlikte ‘İzmir Marşı’nı ve nakaratını defalarca söyleyen Nilüfer, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yeni başkanı Ekrem İmamoğlu’nu da sahneden tebrik ederek “Her şey çok güzel oldu bile” dedi.

Konserin sanat yönetmenliğini yapan Nihat Odabaşı, sahneye çıkararak Nilüfer’e ilk defa “Sen” diye seslendiğini, bazı insanların yüreğe hitap ettiğini, Nilüfer’le çalışmanın hem kalbine hem ruhuna hem de sanat hayatına katkı sağladığını söyledi.  

Nilüfer’in Harbiye Açıkhava konserine yetişemeyenlere müjdemiz var: Şarkıcı, 14 Eylül Cumartesi günü Vadi Açıkhava’da da konser verecek. Aman atlamayın.

Paylaş ki çoğalsın:
Next Post

Söyleşi - Marie Robert: "Filozoflar ciddi görünen yaşlı hocalar değildir. Felsefeden korkmayın"

Fransız yazar Marie Robert’ın ismini henüz duyuyoruz çünkü Türkçe’ye çevrilmiş hiçbir kitabı yok ta ki Ayrıksı Yayınları’ndan yeni çıkan ‘Sen Çözemezsen Kant Çözer’ isimli kitabına dek. Felsefeye ilginiz var mı bilmiyorum ama Robert, kütüphane raflarından indirdiği felsefeyi hayatımızın orta yerine koyuyor. Robert’la ilk defa Türkçe’ye çevrilen kitabı hakkında konuştuk. Söyleşi: […]