banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

Nilüfer Yıldırım’dan ‘Morfeus’un Kollarında” sergisi

Eserleri ve kendine özgü stili ile sanatseverlerin ve koleksiyonerlerin son yıllarda özellikle yakından takip ettiği, Newyork’ta yaşayan ve üreten genç sanatçı Nilüfer Yıldırım’ın “Morfeus’un Kollarında” isimli kişisel sergisi 11-28 Nisan 2020 tarihleri arası Galeri Diani’de sergilenecek.

Nilüfer Yıldırım, 2020 Art Scope New York’a katıldıktan 1 ay sonra, eserlerini İstanbul izleyicisi ile paylaşacak. İstanbul Galeri Diani’de sergilenecek olan koleksiyon sanatçının en yeni eserlerinden oluşuyor.


Sanatçı hem figür hem de soyutlama unsurları arasında geçiş yaparken rüyalar tanrısı Morfeus’a gönderme yapıyor ve bilinçdışı içgüdülerimizin rüyalar yoluyla bizlere gözükmesi ve bu anlamda rüyaların kendimizi keşfetme yolu olarak kullanılma olasılığı hakkında düşünmemizi istiyor.

Processed with VSCO with 3 preset

20’li yaşlarının sonlarında kendisine özgü ilk eserlerini vermeye başlayan

Nilüfer Yıldırım; en başından itibaren, yağlı boya, akrilik, pastel, kuru pastel, mürekkep kimi zaman kolaj gibi çok çeşitli resim malzemelerini ve tekniklerini eserlerinin yapım aşamasında hep birlikte kullanıyor. Tekniğini asla sınırlandırmıyor. Yaratıcı hayal dünyasından esinlenen resimlerini, karışık teknik ile doku, renk ve üç boyutlu formlarla, neredeyse el boyalı rüya fotoğrafları biçiminde izleyenlere özgürce sergiliyor.

 

Sanatçı, Türkiye ve A.B.D.’de katıdığı ve açtığı sergileri hem konsept hem de teknik olarak birbirini tamamlayarak geliştirerek aralarında bağlamlar oluşturarak sürekliliğini devam ettiriyor.

Nilüfer Yıldırım, kendisini özgürce ifade eden, global sanat dünyasının içinde yer edinmiş genç sanatçılardan biri olduğunu her adımında gösterirken son dönem eserlerini 11-28 Nisan 2020 tarihleri arasında Galeri Diani’de sanatseverlerle paylaşıyor.

 

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media