AjandaKolik Reklam

 

 

NİHAL YALÇIN’IN “ZUHAL” FİLMİ İLK DEFA 41. İSTANBUL FİLM FESTİVALİ’NDE…

Nazlı Elif Durlu’nun ilk uzun metraj filmi “Zuhal”, İstanbul’da ilk kez 41. İstanbul Film Festivali’nde…

Bu yıl 8-19 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek 41. İstanbul Film Festivali’nin ulusal yarışmasında jüri karşısına çıkacak filmin Erge Yeksan imzalı posteri de bugün yayınlandı. İlk kez geçen yıl Ekim ayında 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde seyirciyle buluşan ve başrolündeki Nihal Yalçın’a En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü getiren film, uluslararası prömiyerini de Kasım ayında Tallinn Black Nights Film Festivali’nde yapmıştı. Kara komedi türündeki Zuhal, başarılı bir avukat olan ve İstanbul’un merkezinde yalnız yaşayan Zuhal adlı bir kadının evinin derinlerinden gelen bir kedi sesinin peşinde çıktığı çaresiz arayışı ve o güne dek yüzlerini bile görmediği komşularıyla yaşadığı absürt karşılaşmaları konu alıyor. Senaryosunu Nazlı Elif Durlu ve Ziya Demirel’in birlikte yazdığı, yapımcılığını Anna Maria Aslanoğlu’nun üstlendiği filmde Nihal Yalçın ile birlikte Sadi Celil Cengiz, Nur Sürer, Serpil Gül, Sencar Sağdıç, Aysan Sümercan, Burcu Halaçoğlu, Şebnem Sönmez, Çağdaş Ekin Şişman oynuyor.

Ödüllü kısalarıyla tanıdığımız yazar ve yönetmen Nazlı Elif Durlu’nun ilk uzun filmi “Zuhal”, İstanbul’da ilk kez 41. İstanbul Film Festivali kapsamında seyirciyle buluşuyor. 8-19 Nisan 2022 tarihlerinde gerçekleşecek festivalin Ulusal Uzun Film Yarışması’nda jüri karşısına çıkacak “Zuhal”in tasarımcı Erge Yeksan tarafından hazırlanan posteri de bugün yayınlandı.


Senaryosunu Nazlı Elif Durlu ve Ziya Demirel’in birlikte yazdığı, yapımcılığını Anna Maria Aslanoğlu’nun üstlendiği “Zuhal”, başarılı bir avukat olan ve İstanbul’un merkezinde yalnız yaşayan Zuhal adlı bir kadının, evinin derinlerinden gelen bir kedi sesinin peşinde çıktığı çaresiz arayışı ve o güne dek hiç iletişim kurmadığı komşularıyla yaşadığı absürt olayları konu alıyor. Zuhal rolünde Nihal Yalçın’ı izlediğimiz filmde Sadi Celil Cengiz, Çağdaş Ekin Şişman, Sena Başdoğan, Sencar Sağdıç, Aysan Sümercan, Serpil Gül, Burcu Halaçoğlu, Sarp Aydınoğlu, Fatih Al, Şebnem Sönmez ve Nur Sürer rol alıyor.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media