AjandaKolik Reklam

 

 

HAKAN GÜNDAY YAZDI, ONUR SAYLAK YÖNETTİ… BİR AİLE KARA KOMEDİSİ: “UYSALLAR”


Hakan Günday’ın kaleminden, Onur Saylak’ın gözünden sekiz bölümlük disfonksiyonel aile kara komedisi “Uysallar”ın fragmanı yayınlandı. Dizinin yayın tarihi 30 Mart.

“Hep yalnızlıktan oluyor bunlar. Şöyle yanımda biri olsa. Bir kişi olsa. Yok mu ya bu şehirde bir insan benim gibi…”

Punk Oktay / Oktay Uysal

Başrollerini Öner Erkan (Oktay Uysal), Songül Öden (Nil Uysal), Haluk Bilginer (Berhudar), Uğur Yücel’in (Olcay Uysal) paylaştığı, oyuncu kadrosunda aynı zamanda Umut Yeşildağ (Ege Uysal), Nilay Yeral (Ece Uysal), Bilyana Jovanovska (Sofia), Serkan Altunorak (Suat), İbrahim Selim (Mert), Nezaket Erden’in (Yağmur) yer aldığı “Uysallar”ın yapımcılığını ise Ay Yapım üstleniyor.

Öner Erkan Oktay, Haluk Bilginer ise Berhudar rolünde.  Fotoğraflar: Ali Güler/Netflix © 2021

Uysallar; 2020 yılında çarpık kentsel dönüşümlü İstanbul’un keşfedilmemiş sokaklarında ve yükselmeye devam eden plaza, rezidanslarında geçen, üst orta sınıf mimar Oktay Uysal’ın ve onun geniş sayılabilecek ailesinin kim olduğunu sorgulama ve uyanış hikayesi.

Öner Erkan ve Mert rolündeki İbrahim Selim.

Uysal ailesi ideal bir aile gibi gözükebilir, ancak her birinin birbirinden gizlediği ikili hayatları vardır. Aile üyeleri birbirlerinden habersiz, hayal ettikleri hayatları yaşarken, onların trajik, komik ve karanlık yanlarıyla tanışırız. Uysallar, arka planda İstanbul’un tanımlanamayan şehir görselliğinde izleyiciye alternatif bir aile hikayesi sunarken aynı zamanda “Ben en son ne zaman mutluydum?” diye sordurtacaktır.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media