banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

NİCE YILLARA HERKESE BİLİM TEKNOLOJİ DERGİSİ!

Türkiye’nin bilim, kültür ve eleştirel düşünce platformu Herkese Bilim Teknoloji Dergisi, haftalık dergi konseptiyle sürdürdüğü yayıncılığında 5. yılını kutluyor. Nice yıllara… 

Bilim, teknoloji ve inovasyon konularını, dünyadaki gelişmeleri güncel izleyerek, geniş bir yazar ve akademisyen kadrosunun da katkılarıyla haftalık olarak okurla buluşturan Herkese Bilim Teknoloji dergisi, bağımsız bir yayın organı olarak 9 Nisan’da beşinci yılını kutluyor.

Herkese Bilim Teknoloji’nin yayın danışmanlığını Orhan Bursalı, yayın yönetmenliğini Özlem Yüzak üstleniyor. Dergide sadece Türkiye’den değil dünyanın çeşitli ülkelerinden de bilim insanlarının ve araştırmacıları yazıyor, görüşlerini paylaşıyor.

WEB SİTESİNDEN DE GÜNLÜK BİLİM VE TEKNOLOJİ HABERLERİNİ TAKİP EDEBİLİRSİNİZ 
Uzay çalışmalarından, tıp ve sağlıktaki son gelişmelere, felsefeden, bilim tarihine, antropolojiden, arkeolojiye çok geniş bir yelpazede yazı haber ve söyleşilere yer veren dergi yalın, basit ve anlaşılır bir anlatımla toplumun bilim ve teknolojiye olan ilgisini her geçen gün daha da artırmaya çalışıyor. Ayrıca, başarı öyküleri aracılığıyla toplumsal rol modellerinin oluşumuna verdiği destek, akademi dünyasındaki bilimsel tartışmaları yansıtma tarzı ve genç profesyoneller için iş dünyasındaki gelişmeleri anlatmasıyla  her kesimden insana ilham vermeyi de amaçlıyor. www.herkesebilimteknoloji.com adresinden de günlük bilim ve teknoloji haberlerini yayınlayarak okurlarına daha fazla özgün bilgiyi ulaştırmaya çalışıyor.

DERGİ EKİBİ TAM KADRO 
Cumhuriyet Gazetesi’nin haftalık eki olarak 30 yıl boyunca yayınlanan Cumhuriyet Bilim Teknoloji dergisini kapatma karanının ardından okur ve akademik dünyanın ‘yola devam’ baskısı ve desteği ile 2016 yılında kurulan Herkese Bilim Teknoloji dergisi, kendini “Türkiye’nin bilim, kültür ve eleştirel düşünce platformu” olarak tanımlıyor. Doğan Kuban, Orhan Bursalı, Tanol Türkoğlu, Ali Akurgal, Müfit Akyos, Reyhan Oksay, Özlem Yüzak,  Batuhan Sarıcan, Murat Altaş, Tüles Hasdemir, Meral Doğan Erdinç, Erdal Musoğlu, Nilgün Özbaşaran Dede, Rita Urgan, Tayfun Akgül, Bayram Ali Eşiyok, Can Gürses, Cem Say, Tevfik Uyar, Mustafa Çetiner, Önder Ergönül, Ahmet Yavuz, Haluk Ertan, Celal Şengör dergiye katkıda bulunan isimler.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media