Netflix, Elif Şafak’ın ‘Aşk’ kitabının haklarını aldı

ajandakolik


Netflix bugün Almanya’nın en büyük kitap fuarlarından biri olan The Frankfurter Buchmesse’te, Man Booker ödül adayı, eleştirmenler tarafından övgüyle bahsedilen başarılı yazar Elif Şafak’ın ‘Aşk’ adlı kitabının haklarını aldığını duyurdu.

Türk edebiyatının çok satan yazarlarından Elif Şafak’ın bir döneme damgasını vuran ve yine çok satan romanı ‘Aşk’ın hakları için Netflix atak yaptı. Önümüzdeki dönem için bu kitaptan yola çıkılarak çekilecek orijinal dizinin prodüksiyon ve zamanlama detayları henüz belirlenmedi.

Man Booker ödüllerinde ‘On Dakika Otuz Sekiz Saniye’ ile aday olan Şafak’ın 2011’de yayımlanan romanı ‘Aşk’, Türkiye’de 850 binden fazla kopya satış rakamına ulaşmasının ardından 37 dile çevrildi. Bu bağlamda, The Royal Society of Literature üyesi olan Şafak, çağdaş edebiyatın en ünlü isimleri arasında yerini aldı. Bu kitapta okur hikaye içinde hikaye keşfederek yazarın derin hayal dünyasına bir adım atıyor.

Yedi yüzyıla yayılan ve tamamen iki farklı kültür üzerinden birbirine ayna tutan bu iki paralel hikayede okur 13. yüzyılın en önemli şair ve mutasavvıfı Mevlânâ Celâleddin Rûmî, Sufizm ve evrensel düzeyde bir aşk arama üzerine derin bir keşfe çıkıyor.

Paylaş ki çoğalsın:
Next Post

İstanbul Uluslararası Deneysel Film Festivali programını açıkladı

Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen ve aynı zamanda Türkiye’nin ilk ve tek deneysel film festivali olma niteliğini taşıyan İstanbul Uluslararası Deneysel Film Festivali, 13-17 Kasım tarihleri arasında bir kez  daha günümüz deneysel si̇nemasının en özgün eserlerini İstanbullu si̇nemaseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor. Bu yıl Beyoğlu haricinde Kadıköy’e de uzanan festival, programında deneysel sinemanın […]