banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

AjandaKolik Reklam

NESİLDEN NESİLE “BABAMIN ŞARKILARI” HEP SAHNEDE HEP ALKIŞLA…


Bale Sanatçısı, Koreograf Mercan Selçuk’un, Timur Selçuk’un unutulmaz şarkılarını klasik bale ve modern dans sanatıyla yorumladığı “Babamın Şarkıları’’, Münir Nurettin Selçuk’tan bugüne 3 nesildir süren sanat yolculuğunun bir izdüşümü olarak sahneye yansıyor.

Sezon açılışını geçtiğimiz ay Uniq İstanbul’da yapan “Babamın Şarkıları”nın Anadolu Yakası’ndaki ilk gösterimi 5 Aralık saat 19.00’da Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde olacak. Mercan Selçuk Dans Topluluğu, bu özel proje ile 27 Aralık’ta CKM’de, 18 Ocak 2022’de Zorlu PSM’de sanatseverlerle buluşmalarını sürdürecek.


Büyük Usta Timur Selçuk’a özlem ve saygıyla gerçekleşen temsillerde Gazeteci Nebil Özgentürk’ün ‘’Bir Yudum İnsan’’ belgeselinden de bir bölüm gösteriliyor. Sanatçı bir ailenin 3. nesil temsilcisi olan Mercan Selçuk’un, Timur Selçuk’un ‘’İspanyol Meyhanesi’’, ‘’Beyaz Güvercin’’, ‘’Ayrılanlar İçin’’, ‘’Ekonomi Bilmecesi’’ gibi klasikleşmiş şarkılarına yaptığı klasik bale ve modern dans koreografileri MSDT dansçılarının performanslarıyla sahneleniyor.

MSDT’nin modern bale eseri olan “Babamın Şarkıları”, ilk prömiyerini pandemi öncesi Zorlu PSM’de yapmıştı. Performansları izleyen büyük usta Timur Selçuk coşkulu alkışlar arasında sahneye çıkarak izleyiciyi son kez selamlamış, salonda hep bir ağızdan ‘’Güneşin Sofrasında Söylenen Türkü’’ seslendirilmişti.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media