banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

AjandaKolik Reklam

BENEDICT CUMBERBATCH BU DEFA KEDİLİ RESSAM LOUIS WAIN ROLÜNDE!


Bu yıl Jane Campion’un yönettiği “The Power of the Dog” filmindeki rolüyle Oscar aday tahminlerinde en ön saflarda yerini alan Benedict Cumberbatch, 24 Aralık’ta bir başka filmle vizyona geliyor. Çağının en yetenekli ressamları arasında gösterilen Louis Wain’i canlandıran aktör,  “Louis Wain’in Renkli Dünyası” filmiyle yine benzersiz bir oyunculuk performansıyla, ikonik rollerine bir yenisini daha ekliyor.

Ressam Louis Wain’in çalkantılarla dolu hayatının gerçek hikayesinde Benedict Cumberbatch’e, Altın Küre ve Emmy ödüllerinin sahibi, yetenekli oyuncu Claire Foy (THE CROWN, First Man) eşlik ediyor.

Oscar ödüllü yönetmen Taika Waititi ve ünlü müzisyen Nick Cave’in sürpriz rollerinin de olduğu filmde, Oscar ödüllü oyuncu Olivia Colman’ı seslendirmen olarak duyuyoruz.

Yapımında Amazon Studios’un bulunduğu, merakla ve heyecanla beklenen Louis Wain’in Renkli Dünyası” (The Electrical Life Of Louis Wain) 24 Aralık’ta sinemalarda.

KEDİLERİN RESSAMI 
Vincent Van Gogh ile aynı dönemde yaşayan Louis Wain, şizofreni hastalığıyla boğuşan dahi bir sanatçı; aynı zamanda hasta eşi için her şeyi yapmaya hazır ince ruhlu bir adamdı. Hayal gücüyle ise resim dünyasını sonsuza kadar değiştiren bir akıma öncülük etti: Bu akımın başrolünde ise, kediler vardı!

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media