NAZIM HİKMET VE OĞLU MEHMET RAN, GÜNDÜZ VASSAF DİZELERİNDE


Gündüz Vassaf’ın yazdığı, M.K. Perker’in çizimleriyle eşlik ettiği “Mehmet’in Babası Nâzım” Karakarga Yayınları’ndan çıktı. 

Nâzım Hikmet’i memleket, hasret, en çok da eşitlik, özgürlük ve ille de umut dolu şiirleriyle hepimiz tanırız. Peki, Nâzım baba olarak kimdir? Gündüz Vassaf yeni kitabı Mehmet’in Babası Nâzım’da bu sorunun peşinden giderek eşsiz bir okuma deneyimi sunuyor.


Nâzım’ın çocukluğundan başlayarak çıktığımız bu yolculukta hem Nâzım’ın hem de Vassaf’ın dizeleriyle Mehmet’in hikâyesine ilk kez tanık olacağız.

Arka kapak yazısından: 

Mehmet’in Babası Nâzım, bir ilk kitap. Hem Nâzım Hikmet’in hayatını her yaştan kişinin okuyabileceği hem de oğlu Mehmet’le aynı sayfalarda buluştuğu bir ilk kitap. Gündüz Vassaf’ın şiirsel dili ve M.K. Perker’in çizimlerinin buluştuğu bu kitapla sizleri baba Nâzım ve oğul Memo’nun çocukluklarıyla tanışıp anne Münevver’i de yanımıza alıp her yaştan okuyucuyu birleştirecek ortak bir okumaya davet ediyoruz. Bu kitaptaki şiirler ve çizimlerle Nâzım’ın hayatına bir yolculuğa çıkacak, oğlu ressam Mehmet’in hikâyesini ilk kez okuyacak, Mehmet’in babası Nâzım’la tanışacaksınız.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media