AjandaKolik Reklam

 

 

Muralist Kadıköy Festivali 2019

Boyalar hazır mı peki ya duvarlar? Kadıköy’ün duvarları renklenmeye devam ediyor. Kadıköy Belediyesi’nin bu yıl 8’incisini düzenlediği Muralist Kadıköy Festivali 2019, 19 Ağustos’ta başlıyor.

Kadıköylüler Muralist Kadıköy Festivali kapsamında Kadıköy’ün duvarlarını renklendirecek murallardan ikisini birlikte seçiyor. Bu murallardan biri Kadıköy Belediyesi hizmet binası duvarına çizilecek Atatürk temalı duvar resmi, diğeri de Kolombiya temalı mural olacak.  Bu eğlenceli festivalde ayrıca sanatçılarla söyleşiler, ‘Resmin Sokak Hali’ adıyla düzenlenecek fotoğraf sergisi, çocuklarla mural atölyeleri gibi etkinlikler de düzenlenecek.

 

HALK OYLAMASI İÇİN İNTERNET BAŞINA

Muralist Kadıköy Festivali 2019 programı için www.muralist.com.tr adresinden bilgi alabilirsiniz. Halk oylaması için http://anket.muralist.com.tr/ adresinden oyunuzu belirtebilir, hangi resimlerin Kadıköy’ün duvarlarında olmasını istediğinizi belirtebilirsiniz.

Bugüne kadar yerli yabancı birçok sanatçının katıldığı Muralist Kadıköy Festivali ile boş bina cephelerine yapılan resimlerle Kadıköy’ün sokakları açık hava sergi salonuna dönüştü ve 2012-2018 yılları arasında 24’ü yabancı olmak üzere 36 sanatçı 36 duvarı özgün çalışmalarıyla renklendirdi.

Keşke İstanbul’daki diğer belediyeler ve hatta diğer şehirlerdekiler de murallerden nasibini alsa… Düşünsenize tüm sokaklar rengarenk olsa belki insanların içleri de renklenir.

You don't have permission to register
Follow us on Social Media