MONOPOLY’DE KAMU FONU KARTLARI YENİLENİYOR

Efsanevi oyun Monopoly, 85 yıllık tarihinde ilk kez Kamu Fonu kartlarını yeniliyor. Tüm dünyada 19 Mart’ta başlayacak oylamayla oyun severler yeni Monopoly’de görmek istedikleri kartlara oy verebilecekler.

Dünyayı çocukları ve aileleri için daha iyi bir yer haline getirme misyonuyla çalışan Hasbro, toplumsal dayanışmanın her zamankinden daha fazla önem taşıdığı bu günlerde Monopoly’nin Kamu Fonu kartlarını yenileme kararı aldı. Dünyanın dört bir yanından oyun severler, monopolyoylamasi.com adresinde oy kullanarak 16 Kamu Fonu kartının yenilenmesini sağlayacak, toplumun bir parçası olduklarını en iyi şekilde yansıtan, iyi hissettiren anları Monopoly’nin de bir parçası yapabilecekler.

Oylamaya katılanlar; güzellik yarışması, vergi iadesi, yıllık faiz ödemesi gibi eski kart içeriklerinin yerine “Bir yavru köpeği kurtar”, “Komşuna yardım et”, “Yerel esnaftan alışveriş yap” gibi gerçek hayatta kamunun anlamını yansıtan kartlara oy verebilecekler.

Bay Monopoly’den Bağış Kampanyası

Hasbro Türkiye, küresel oylamayla eş zamanlı olarak Bay Monopoly’nin kamuya fayda sağlayabileceği bir bağış kampanyası da düzenliyor. Influencer’ların desteğiyle Çocuk ve Eğitim, Çevre, Hayvan Hakları ve Kültür-Sanat olarak belirlenen 4 farklı kategori sosyal medyada oylamaya sunulacak ve en çok destek alan kategorilerde faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşlarına Hasbro Türkiye tarafından fon sağlanacak.

Yeni Monopoly sonbaharda raflarda!
Yapılan çalışmayı Monopoly markasının toplumsal fayda yaratma çabasının bir göstergesi olarak değerlendiren Hasbro Chief Consumer Officer Eric Nyman, “Monopoly’nin 85 yılı aşkın süre önce evlerde oyun severlerle buluştuğu günden bu yana dünya pek çok değişimden geçti. Kamu kavramı da şüphesiz bugün her zamankinden daha önemli. 2021 yılının Monopoly hayranlarına kamu kavramının kendilerine ne ifade ettiğini anlatma fırsatı vermek için mükemmel bir zamanlama olduğunu düşündük. Yeni kartların hangileri olacağını görmek için sabırsızlanıyoruz.” dedi. Yenilenen Kamu Fonu kartlarıyla üretilecek yeni Monopoly, sonbaharda oyunun hayranlarıyla buluşacak.

DAVID BOWIE’Lİ MONOPOLY OYUNU MU?!

 

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media