“MODERN FOTOROMAN” ÜÇÜNCÜ KİTAPLA DEVAM EDİYOR

“Gençlik aşkı” tanımının hakkını sonuna kadar veren “Hayatımın Aşkı” serisinin üçüncü kitabı yayımlandı. İlk iki kitapta bir türlü birbirilerine açılamayan Hyeji ve Hyesung, bu defa aralarındaki kilidi kırıyor ve aşk bahçesine ilk adımlarını atıyor.


YAZI: Burak SOYER

soyerbrk@gmail.com

Yazar Jeong Halim ve karikatürist Kim Yeonwoo’nun kafa kafaya vererek ortaya çıkardıkları “Hayatımın Aşkı” (Crush of Lifetime) serisinin üçüncü kitabı, yine Athica Yayınları’ndan Merve Tığ çevirisiyle yayımlandı. İlk iki kitapta, eski Kore güzeli annesinden miras güzelliğiyle, gençlik aşkını arayan okulun ve sosyal medyanın popüler kızı Yang Hyeji’nin muradına erme serüvenine dahil olmuştuk. Hyeji, girdiği jelibon krizi sonrasında, markette tanıştığı cool çocuk Hyesung’a hafiften abayı yakmıştı. Üçüncü kitapta ise, Hyeji ve Hyesung’un gönüllerinin bir olduğu iyiden iyiye ortaya çıkarken, Hyeji’nin peşinden koşan yakışıklı oyuncu Heo Jaehwi’nin işleri karıştırmasını okuyoruz.

“Hayatımın Aşkı”nın yeni kitabında Hyeji, takipçi sayısını arttırmış, artık daha da popüler olmuş. Haliyle biraz da büyümüş. Eskiye nazaran daha olgun davranışlar sergiliyor. Gözü Instagram hesabında o kadar takılı kalmıyor. Bunun en büyük sebebi, cool’luğundan milim sapma yapmadan Hyeji’nin etrafında dolanan Hyesung elbette. Hyeji’ye olan ilgisi daha da artmış. Onunla daha fazla diyalog halinde. Eski şımarıklığını üzerinden atan Hyeji’nin tavırları, Hyesung’a daha da çekici geliyor. Bol bol mesajlaşıyorlar. Gecenin bir vakti yaşlarına yakışan aşıklar gibi birbirilerini arıyorlar. Kısa, net, öz mesajlar. İnceden romantizm kokan bu hareketlerle ikili arasında adı konulmamış ilişkinin başladığını anlayabiliyoruz. Ancak ortada bir pürüz, bir üçüncü kişi var: Heo Jaehwi. Her ne kadar Hyeji ona tam pas vermese de arada Jaehwi’yle vakit geçirmekten de geri kalmıyor. Duruma uyuz olan adamımız Hyesung ise kıskançlığını açıkça belli etmiyor ama tavırlarıyla, duyduğu rahatsızlığı Hyeji’ye hissettiriyor.

Ve Hyeji ilk “randevu” teklifini alır…

Sayfalar ilerledikçe Hyeji ve Hyesung’un yakınlaşması da artarken, nihayet Hyesung, sevdiceğine sinemaya gitmeyi teklif ederek hem niyetini açıkça belli ediyor hem de Hyeji’ye dünyaları vermiş oluyor. Zira Hyeji, erkeklerin kalbini pır pır ettiren bir kız olsa da şu ana kadar hayatının aşkını bulamamasının yanında hiç çıkma teklifi almadığından da fena halde sıkıldığı için Hyesung’un “randevu” teklifi onu havalara uçuruyor. Öteki tarafta Heo Jaehwi, statüsünü kullanıp Hyeji’yi ve ona yalvarıp yakaran sınıftan birkaç kızı daha filminin galasına davet ediyor. Filmi izlemeye Hyesung da geliyor ancak kardeşinin kendini sakatlaması sebebiyle hastaneye kaldırıldığını öğrenip ivedi bir şekilde onun yanına gidiyor. Artık duygularına ket vuramayan Hyeji de onun peşinden hastane hastane dolaşıp sonunda Hyesung ve yaralı kardeşini buluyor. Artık tüm şartlar aşk kokan bu atmosferi iyice yayılması için uygun hâle geliyor. Ve ikili birbirlerine olan duygularını açıkça serbest bırakıyor.

“Hayatımın Aşkı”nın üçüncü kitabında yazar Halim hikâyenin gelişme bölümüne hızlı bir giriş yapıyor. İlk iki kitaptaki gibi yoğun diyaloğa boğmadan yükün epey bir kısmını karikatürist Yeonwoo’ya bırakarak kitabın kahramanları Hyeji, Hyesung ve Jaehwi’nin duygularına daha çok çizgilerle tercüman oluyor. Bize ve yine özellikle genç okurlara da, serinin kalan iki kitabını beklemek kalıyor.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media