“MANÇALI ADAM” MÜZİKALİ KADIKÖY SÜREYYA OPERASI VE AKM’DE

 


İstanbul Devlet Opera ve Balesi,  “Mançalı Adam” müzikali ile sanatseverler ile buluşmaya hazırlanıyor. İstanbul Devlet Opera ve Balesi Müdür ve Sanat Yönetmeni Suat Arıkan’ın, 24 Mayıs 2022’de bu görev ile sahneye çıkacağı son temsil olma özelliğini de taşıyan “Mançalı Adam” müzikali, Kadıköy Süreyya Operası ve Atatürk Kültür Merkezi’nde sanatseverler ile buluşacak.

Mitch Leigh’in bestelediği, metin – şarkı sözü Dale Wasserman ve Joe Darion tarafından yazılan, Güngör Dilmen tarafından Türkçeleştirilen müzikalin yönetmeni Murat Göksu. Eserde orkestrayı Hüseyin Kaya yönetirken dekor tasarımı Ferhat Karakaya’ya, kostüm tasarımı Gizem Betil’e, Işık tasarımı ise Taner Aydın’ ait.


Don Kişot rolünde Suat Arıkan, Murat Göksu; Sancho rolünde Çağrı Köktekin, Yücel Özeke, Onur Turan; Aldonza rolünde Şebnem Ağrıdağ Kışlalı, Hande S. Ürben; Hancı rolünde Gökçe Şenyüz, Barbaros Taştan; Rahip rolünde Serkan Bodur, Ufuk Toker; Dr. Carrasco rolünde Can Reha Gün, Anıl Önder; Antonia rolünde Betül Görgülü, Begüm Karacasu Lazarov, Ayşegül Karkıner dönüşümlü olarak rol alıyorlar.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media