banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

MADS MIKKELSEN, “DRUK” FİLMİNDEKİ ROLÜ HAKKINDA KONUŞTU

Another Round / Mads Mikkelsen

Hayat üzerine hem neşeli hem hüzünlü hem komik hem de duygulsal bir film “Another Round” ya da orijinal ismiyle “Druk”. Bakalım dün başlayan Oscar oylamasında “En İyi Yabancı Film” kategorisinde yerini alabilecek mi? (Bizce almalı, orası ayrı!) 

Thomas Vinterberg’in senaryosunu yazdığı ve yönettiği, Mads Mikkelsen’in pek çok nedenden ötürü dikkate değer olan performansıyla “Druk”, Oscar’da en iyi yabancı film kategorisinde yarışacak adaylar arasında öne çıkan yapımlar arasında. Bunda hiç şüphesiz çoğumuzun Hannibal dizisiyle, iyi sinema izleyicisinin ise “The Hunt”, “Arctic” gibi filmlerden tanıdığı başarılı Danimarkalı aktör Mad Mikkels’ın çok büyük payı var. Oyunculuğunun yanı sıra dansçılığıyla da filmin yıldızı olan aktör, hayata dair naif filmlerden biriyle karşımıza çıkıyor. Adeta nazikçe ve hiç zorlamadan şov yaparak üstelik…

Mikkelsen, Variety’ye, canlandırdığı Martin karakterinin evrimini göstermek için oyunculuk anlamında büyük bir fırsat yaşadığını söyleyen açıklamalarda bulundu: 
“Çoğu karakterin çapı oldukça küçüktür. Ancak bu deney sayesinde, oynadığım Martin karakterinin çeşitli taraflarını görebiliyor ve 25 yıl önce onun ne olabileceğini anlayabiliyorsunuz. Tüm yönlerini bulmak zor ancak bu, karakterin eskiden ne olduğunu ve yeniden ne olabileceğini gösteren, oyuncuların hepsinin hayalini kurduğu bir şey. “

Filmin konusunu merak edenler için hemen şuraya not etmekte fayda var: Bir doğum gününde bir araya gelen 4 öğretmen, kanlarında doğuştan alkol eksikliği olduğu ve bu eksikliğin gün boyunca kontrollü alkol tüketimiyle kapatılması sonucu, insanın potansiyeline ulaşacağını ileri süren teoriden hareketle bir deneye girişir. Hepsi lise öğretmenleri olan dört arkadaş, kanlarında sabit bir alkol seviyesi bulundurarak hayatlarını iyileştireceklerine dair bir teoriyi test eder. Bunun sonuçlarını izlemekse kimi zaman komik kimi zamansa oldukça dramatik olarak hikayede yer bulur.

Finalde çalan şarkıyı ise unutamayacağınıza bahse gireriz! 

 

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media