AN VOKAL GRUBUNA KULAK VERİN… TÜM KADINLAR İÇİN SÖYLÜYORLAR: “HEYAMO”

AN Vokal, Laz halk şarkısı Heyamo’yu altı sesli olarak yeniden yorumladı. Kadın imecesiyle özdeşleşen türkü, Haluk Polat’ın çok sesli düzenlemesiyle Mart ayında yayımlandı. Topluluk, 8 Mart Kadınlar Günü için özel olarak hazırladığı videoda çeşitli şehir ve iş kollarında hayatın her alanında var olan kadınları emek, tutku ve sevgi ekseninde birleştiriyor.

“Hayatın her alanında emeğiyle, sevgisiyle, tutkusuyla var olan tüm kadınlara…” diyor AN Vokal ve bu şarkıyı tüm kadınlara ithaf ediyor. Kulak verin şimdi onlara…

Geçtiğimiz dönemde “Erkilet Güzeli”, “Uzun İnce Bir Yoldayım”, “Bu Tepe Pullu Tepe”, “Yoğurt Koydum Dolaba”, “Sareri Hovin Mernem” ve “Le Hanım” türkülerini çok sesli yorumlayarak dinleyicilere sunan AN Vokal, yedinci teklisi “Heyamo” ile tüm kadınları birlik olmaya çağırıyor.

2015 yılında Haluk Polat tarafından kurulan AN Vokal, halk şarkılarını Haluk Polat’ın çok sesli düzenlemeleriyle yorumlayarak dinleyiciyi yeni bir yolculuğa çıkarıyor. AN Vokal’in amacı bu toprakların çok renkli ve dilli kültürünü, çok sesli müzik penceresinden yorumlamak, bu toprakların öykülerini anlamak, anlatmak ve gelecek kuşaklara farklı bir bakış açısıyla taşımak.

Düzenleme: Haluk Polat ve Görkem Baharoğlu
Kayıt&Mix: Görkem Baharoğlu
Mastering: Süha Duran
Flüt: Nurevşan Kırçiçek
AN Vokal
Birsen Sığınak, Didem Çimen, Elif Kozan (solist), Gonca Karakuş Soya, Gülşah Gülebakan, Güneş Ertaş Polat, Hüseyin Recepoğlu, İrem Kefeli Ünalan, Kerem Demirkaya, Nurevşan Kırçiçek, Özgür Akbaba, Selim Temiz ve Seyran Kurtuluş Öztürk
YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media