banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

“MADDENİN HALLERİ”, MUBI TÜRKİYE’YE GELİYOR


Yönetmen ve sanatçı
Deniz Tortum’un yenilikçi bakışı ve etkileyici görsel dünyasıyla 2020 festivallerinden ödüllerle dönmüş belgeseli “Maddenin Halleri”19 Haziran’da MUBI Türkiye’de çevrimiçi gösterime giriyor.

Tortum’un babasının hekim olarak 30 yıl görev yaptığı ve kendisinin de dünyaya geldiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni adeta canlı bir organizmaya dönüştüren film; sağlık çalışanlarını, hastaları, kedileri, sokağı ve çok yakındaki Türkiye’yi izlerken, “ömürleri bittiği” gerekçesiyle yıkılan Cerrahpaşa binalarının son zamanlarını kaydederek de toplumsal bir hafızaya dönüşüyor.

Boston Globe’un “Frederick Wiseman’ın ‘Hospital’i ile Lars von Trier’in ‘The Kingdom’ serisini karıştırsanız bu hipnotik ve unutulması güç film ortaya çıkardı” sözleriyle övdüğü film, Antalya Altın Portakal ve İstanbul film festivallerinde En İyi Belgesel Film seçilmiş, Engelsiz Filmler Festivali’nde de En İyi Film ve En İyi Yönetmen ödüllerini almıştı.

Türkiye’de çevrimiçinde yalnızca MUBI Türkiye’de gösterilecek olan “Maddenin Halleri”, yazın gerçekleşecek özel gösterimlerle seyircisiyle sinemalarda da buluşacak.

 

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media