Mac DeMarco ile bir indie rock gecesi

ajandakolik

Indie rock yıldızı Mac DeMarco, Salon İKSV’nin tek günlük festivali Birlikte Güzel: Gezgin Salon kapsamında 30 Kasım’da Volkswagen Arena’da.

Kanadalı şarkıcı, şarkı yazarı, prodüktör Mac DeMarco, dünyanın dört bir yanında tescillenmiş canlı performansıyla  dev Avrupa turnesinin final konserinde, Birlikte Güzel: Gezgin Salon kapsamında 30 Kasım’da Volkswagen Arena’da sahne almaya hazırlanıyor. Onu henüz keşfetmeyenlere müziğinin indie rock, lo-fi, saykedelik pop ve soft rock’tan unsurlar barındırğını söyleyebiliriz ancak müzik sahnesindeki meslektaşlarından keskin çizgilerle ayrılan müziğini kendisi “jizz jazz’’ olarak tanımlıyor.

Mac DeMarco konserinin hemen öncesinde ise Büyük Ev Ablukada ve Los Bitchos sahnede yer alacak gruplar olacak. Şarkıları, albümleri, konserleriyle yerli sahnenin en sevilen isimlerinden Büyük Ev Ablukada saat 20.30, Serra Petale önderliğinde kurulan, dünyanın dört bir yanından üyelere sahip Türk saykedelik rock ezgili indie rock grubu Los Bitchos ise saat 19.00’da sahne alacak.

Paylaş ki çoğalsın:
Next Post

Daha çok var ama biz haberi verelim: Sofi Tukker yine geliyor

New York çıkışlı jungle pop ikilisi Sofi Tukker, 8 Mayıs akşamı Zorlu PSM’ye yeniden konuk oluyor. 30 Mart 2019’ da sold-out performansları ile şahane bir etkinliğe imza atan Amerikalı ikili Sofi Tukker, ikinci kez, yeni hitleri ve showları ile Zorlu PSM’ye geliyor. “Drinkee”, “Swing” gibi uluslararası hitlere imza atan, 2017’de […]