2. Uluslararası Kadın Kısa Film Yönetmenleri Festivali Eylül’de

ajandakolik

Bu yıl dünyada altıncısı düzenlenen, ABD ve İspanya başta olmak üzere birçok ülkede Eylül ayında “Directed By Women” adıyla gerçekleştirilen festivalin Türkiye organizasyonu olan “Directed By Women Turkey”  – 2. Uluslararası Kadın Kısa Film Yönetmenleri Festivali,  ikinci defa seyirciyle buluşuyor.

Uluslararası ve ulusal düzeyde kadın kısa film yönetmenlerini ve filmlerini İstanbul’da bir araya  getirecek olan  festival, 10-11-12-13  Eylül 2020 tarihlerinde Kadıköy Yeldeğirmeni Sanat Merkezinde pandemi koşullarına uygun gösterimlerle gerçekleşecek.

Türkiye’de, kadın kısa film yönetmenlerine yönelik ilk uluslararası festival olan Directed By Women Turkey, sinema  alanında kadınların yaratım süreçlerini desteklemeyi, üretimlerini  teşvik etmeyi ve farklı ülkelerden kadın yönetmenlerin arasındaki kültürel ve sanatsal etkileşimi artırmayı hedefliyor.

Festivalde Ulusal, Uluslararası, Animasyon ve Genç Bakış kategorilerinde yaklaşık 40 film gösterilecek. Her kategoride seçilecek bir filme en iyi film ödülü verilecek.

Her dilden, kültürden farklı bakış ve hikayelere sahip kadınların çektiği kısa filmlerin buluştuğu festivale son başvuru tarihi 1 Ağustos 2020. Başvurular FilmFreeway üzerinden kabul ediliyor.

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

PEN Yazarlar Derneği: "Adalet Ağaoğlu Cumhuriyet kadını olmanın hakkını verdi"

PEN Yazarlar Derneği, yazar Adalet Ağaoğlu’nun ardından, “Cumhuriyetin romancısına teşekkürler” diyerek bir bildiri yayımladı. PEN’in açıklamasında, Ankara’da doğan ve hayatının önemli bir bölümünü Ankara’da geçiren Ağaoğlu için, “Cumhuriyet kadını, cumhuriyet belleği, cumhuriyet romancısıydı. Ankara’yı yazdı, Türkiye’yi etkiledi” denildi. Açıklama metni şöyle: “Ankara’da doğdu, en güzel, en aydınlık ve en kötü, en […]