İsyankar İmgeler: Sergey Parajanov film programı

ajandakolik


Pera Film, Parajanov, Sarkis ile sergisi kapsamında İsyankar İmgeler: Sergey Parajanov film programını sunuyor.

Tarkovski, Godard, Fellini, Antonioni gibi sinema tarihinin önemli yönetmenleri tarafından ‘dahi’, ‘üstat’, ‘sihirbaz’ olarak anılan Sergey Parajanov’un kült filmlerini bir araya getiren program kapsamında, imzasını attığı ilk yapımlardan, şiirsel sinemanın usta yönetmenlerinden biri olarak anılmasını sağlayan yapımlara kadar geniş bir seçki, üç ay boyunca izleyiciyle buluşuyor. 09 Ocak – 17 Mart tarihleri arasında görülebilecek filmler arasında Andriesh, İlk Delikanlı, Ukrayna Rapsodisi, Taşta Bir Çiçek, Unutulmuş Ataların Gölgeleri, Hakob Hovnatanyan, Suram Kalesi Efsanesi, Pirosmani Teması Üzerine Arabesk ÇeşitlemelerveÂşık Garip yer alıyor. Program kapsamında ayrıca, Artavazd Peleshian’ın Mevsimler, Ron Holloway’in Parajanov: Bir Ağıtbelgeseli ile Patrick Cazals imzalı Sergey Parajanov: İsyankar yer alıyor.


İsyankar İmgeler: Sergey Parajanov film programı, 09 Ocak – 17 Mart tarihleri arasında Pera Müzesi’nde ücretsiz izleyebilirsiniz. 

 

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Netflıx'in yeni cicisiyle tanışın: Animasyon antoloji dizisi: Love, Death & Robots

Netflix’ten bir ilk daha geldi. Bu defa sıradaki animasyon antoloji dizisi: Love, Death & Robots. Bilim kurgu, fantastik film, korku ve komedi türlerini kapsayan kısa öykülerden oluşan bir film var bu defa karşımızda.  Cesur bir anlatıma sahip her bir bölüm kolay izlenebilir ve akılda kalıcı olacak şekilde kurgulanmış. Love, Death […]