banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

AjandaKolik Reklam

İSTANBUL MODERN’İN YENİ MÜZE BİNASI ULUSLARARASI TIME OUT DERGİSİ’NDE


Uluslararası Time Out dergisi, İstanbul Modern’in ünlü mimar Renzo Piano’nun imzasını taşıyan Karaköy’deki yeni müze binasını
 “2022’de yapılacak 22 en iyi ve yeni şey” listesinde gösterdi.

Türkiye’nin ilk modern ve çağdaş sanat müzesi İstanbul Modern’in Karaköy’deki yeni binası, Time Out editörlerinin hazırladığı “2022’de dünyada yapılacak 22 en iyi ve yeni şey” sıralamasında yer aldı.

Dergi, pandemi sebebiyle en son 2020’de hazırlanan listenin 2022 sıralamasında, etkileyici müze açılışlarından sahne gösterilerine kadar kaçırılmaması gereken etkinliklerden bahsetti.

Dergi editörleri ayrıca, Karaköy’deki eski konumunda yeniden kapılarını açacak İstanbul Modern Sanat Müzesi’nin yeni binasının, Pritzker ödüllü İtalyan mimar Renzo Piano imzası taşıdığını belirtti. Yazarların bahsettiği bir diğer ayrıntı ise Beyoğlu’ndaki geçici mekânına taşınmadan önce Karaköy’ün simge yapıları arasında yer alan müzenin eski yerine dönüşünün, yürüyüş alanı, restoranları ve mağazalarıyla yakın zamanda ziyarete açılan Galataport oldu.

İstanbul Modern’in yeni binası, sergi salonları, eğitim atölyeleri, sinema, kütüphane, tasarım mağazası, etkinlik alanları, kafe ve restoranıyla sanatseverleri ağırlamaya hazırlanıyor.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media