banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

AjandaKolik Reklam

TÜRKİYE TİYATRO VAKFI’NDAN YENİ YILA YENİ ETKİNLİKLER


Türkiye Tiyatro Vakfı, 2022 etkinlik takvimini belirledi. Kuruluşundan itibaren çok yönlü çalışmalarını sürdüren TTV, ikinci yılında da çevrimiçi ve fiziki etkinliklerine devam ediyor.

Eleştirel bakış açısıyla ve derinlikli olarak ele alınan her bir konu, konusunda uzman kişilerce Türkiye tiyatro tarihine farklı okuma biçimleri önerirken katılımcıları birlikte düşünmeye davet ediyor. “Tiyatromuzda Tarih Konuşmaları” ve ”Tiyatromuzda Toplumsal Cinsiyet Konuşmaları” başlıkları altında toplanan ve Haziran ayına kadar sürecek olan etkinlere ek olarak “Ustalar Ustalarını Anlatıyor” bölümünde usta bellediğimiz isimler konuk oluyor.

TTV, Meraklıları Dönemin Şehir Tiyatrosu Sanatçıları Eşliğinde 1930’ların Müziğine Götürecek
“Tiyatromuzda Tarih Konuşmaları” kapsamında ele alınacak etkinliklerin ilki “Operetten Revüye, Film Müziklerine: Şehir Tiyatrosu Sanatçıları” olarak belirlendi.

İstanbul Devlet Tiyatrosu sanatçısı, müzik araştırmacısı ve taş plak koleksiyoncusu Cemal Ünlü tarafından yürütülecek etkinlik 12 Ocak 2022, Çarşamba günü saat 18.00’de zoom üzerinden gerçekleşecek. Kayıt ve ayrıntılı bilgi için vakfın sosyal medya hesapları ve web-sitesi (http://www.turkiyetiyatrovakfi.org/) takip edilebilir.


TİYATROMUZDA TARİH KONUŞMALARI

KONUŞMACI: Cemal Ünlü

TARİH: 12 Ocak 2022 Çarşamba 18.00

BAŞLIK: Operetten Revüye, Film Müziklerine: Şehir Tiyatrosu Sanatçıları (1930-1942)

İstanbul Şehir Tiyatrosunda ilginç bir dönemdir 1930 ve 1942 arası. Cemal Ünlü, Rey Kardeşler ile Nazım Hikmet’in başı çektiği söz konusu yılları sanatçılar üzerinden anlatacak. “Üç Saat”, “Lüküs Hayat”, “Deli Dolu” operetlerinden, “Adalar ve Alabanda” revüsü ile “Karım Beni Aldatırsa”, “Söz Bir Allah Bir” filmlerinden oluşturduğu dinletide ona Hazım Körmükçü, Bedia Muvahhit, Vasfi Rıza, Muammer Karaca, Melek Tayfur, Şevkiye May, Reşit Akif Gürzap, Anna Papazyan eşlik edecek…

USTALAR USTALARINI ANLATIYOR

“Ustalar Ustalarını Anlatıyor”un bu ayki konuğu Şahika Tekand. Noyan Ayturan, yürüteceği sohbette, ustası olarak kabul ettiği kişileri anlatacak.

 TTV, ATATÜRK KİTAPLIĞINA KONUK OLUYOR

KONUŞMACI: Esen Çamurdan

TARİH: 26 Ocak 2022 Çarşamba 19.00

BAŞLIK: Tiyatroyu Arşivlemek

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media