İSTANBUL MODERN VE DİNOZOR ÇOCUK’TAN “MÜZEDE NE VAR?”


Çocuklara müzelerin dünyasında ilham verici bir yolculuk sunan “Müzede Ne Var?” Dinozor Çocuk logosuyla okurlarla buluştu.

İstanbul Modern ve Dinozor Çocuk işbirliğiyle hazırlanan Müzede Ne Var? ile çocuklar, müzeciliğin tarihinden günümüzde gittikçe çeşitlenen müze türlerine, İstanbul Modern’in yenilenen binasından etkileyici koleksiyonuna birçok konuda eğlenerek bilgi sahibi oluyor.

İstanbul Modern ve Dinozor Çocuk işbirliğiyle hazırlanan Müzede Ne Var?, müzelerin geçmişten bugüne nasıl değiştiğini eğlenceli bir anlatımla paylaşıyor. Günümüz müze türlerini tanıtırken, sanat müzeleri hakkında bilgiler de sunan kitap, bir müzenin nasıl oluştuğundan müzedeki eserlerin neye göre seçildiğine kadar birçok farklı konuya değiniyor. Müzede Ne Var? ile çocuklar, Türkiye’nin modern ve çağdaş sanat koleksiyonuna sahip ilk özel müzesi İstanbul Modern’de renkli ve keyifli bir yolculuğa çıkarken, ilham verici bir sanat müzesi keşfediyor.

Çağdaş sanat terimlerine dair küçük bir sözlüğün ve dünyadaki bazı önemli müzelerin çizimlerinin de yer aldığı kitabın sonunda ise çocukları, kendi sergilerini yaratabilecekleri bir alan bekliyor. İstanbul Modern Eğitim ve Sosyal Projeler Direktörü Neslihan Varol’un hazırladığı kitaba, ödüllü illüstratör Mavisu Demirağ’ın rengarenk çizimleri eşlik ediyor.

Comments
  • Bekir Kırmızıgül

    özümüzü sözümü bu güzel ifadelerle yazdığınız için çok teşekkür ederim

    Ocak 2, 2024
YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media