banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

İsmini Litvanya aşk tanrıçası Milda’dan alan bir proje


Burçin Odabaşıgil’in son projesi Milda, bir EP olan Beginning ile bağımsız müzik platformu OnAir Sahne etiketiyle tüm dijital ortamlarda yerini aldı.

Müzisyen Burçin Odabaşıgil yeni projesi Milda ile Beginning isimli dört parçadan oluşan çalışmasını yayınladı. İsmini Litvanya aşk tanrıçası Milda’dan alan projede yer alan tüm şarkıların beste ve üretimi Odabaşıgil imzasını taşıyor.

Burçin Odabaşıgil, Beginning’de kendi kişisel hikayesinden duygusal kesitleri müzikal bir ruha büründürüyor. Masalsı bir dille şarkılarını oluşturan sanatçı yeni projesinde dokunaklı hikayeler anlatıyor.

Odabaşıgil, projesiyle ilgili olarak “Hissettiklerimi Milda’da notaya döktüm. Edebiyatta var olan ‘durum’ öyküsü bu çalışmada müzikal bir ‘hal’ anlatımına dönüştü. Kısacık anların bende yarattığı duyguları tasvir etmek ve derinliklerini müzikle anlatmak istedim. Bir başka deyişle günün çiçeklerinin yaşattıklarını anlattım” diyor.
Projenin adının Milda olması konusunda ise “Sadece müziği değil, hayatı her alanda üretme zahmetine girme motivasyonunu aşk ile bulabiliyor ve sürdürebiliyorum. Bu yüzden projeye Litvanya mitolojisinin aşk tanrıçasının ismini vermeyi uygun gördüm. Ne de olsa kuşak olarak son çiçek çocuklarız. Bütün ihtiyacımız aşk.” diyor müzisyen.
Ve Milda fısıldıyor:
“Aşkla dolu hislerin yer aldığı melodilerde buluşalım”

Burçin Odabaşıgil kimdir?
Burçin Odabaşıgil 1985 doğumludur.
Eğitimini Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü ile Haliç Üni. Psikoloji Bölümü yüksek lisans olarak tamamlamıştır. Müziğe 14 yaşında klasik gitar ile başladı. İlk bestelerini o dönem yaptı. Müziğin yanında resim, edebiyat, fotoğraf ve dil kursları gibi uğraşlarla besteciliğini besleyen müzisyen, birçok müzik türünde zaman geçirdi. Şu anda profesyonel olarak müzikle ilgilenmektedir.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media