banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

AjandaKolik Reklam

İKİ KİŞİLİK HIRGÜR İLE SAHNEDE KAHKAHA TUFANI!


Usta yönetmen Işıl Kasapoğlu’nun çevirip yönettiği, Ayşenil Şamlıoğlu ve Reha Özcan’ın rol aldığı “İki Kişilik Hırgür”, Ankara’daki prömiyerinin ardından aralık ayında İstanbul, Kocaeli, Eskişehir ve Konya’da izleyiciyle buluşuyor. 

“Ve bu hep böyle devam edecek. Ve devam edecek… Fırtına olmadığı zaman demir yolları grevi, grev olmayınca grip salgını, grip olmadığı zaman savaş. Savaş olmadığı zaman gene savaş. Ne kolay. Ve zaman geçtikçe ne olacağını gene zaman gösterecek.”

 Kaplumbağa, salyangoz ya da sümüklü böcek… Korkunca kabuğuna çekilen, evini sırtında taşıyan hayvanlar misali insan içine kaçar, kovuğuna sinerse ne olur? Dünya yanarken saçını tarayanlarla dünyayı paylaşamayanlar iki koldan savaşırlarsa, “iki kişilik hırgür” vahşetin çığlıklarını bastırırsa, savaş biter barış patlarsa, barış kanla kutlanırsa…


Ionesco
’nun 2. Dünya Savaşı sonrasında yaşanan toplumsal erozyonu, şiddetin ve umutsuzluğun bireyler üzerindeki yıkıcı etkilerini aktardığı “İki Kişilik Hırgür”,  Işıl Kasapoğlu rejisiyle, sahnede Ayşenil Şamlıoğlu ve Reha Özcan’ıyla adeta bir kahkaha tufanı!

Dekoru Hakan Dündar, kostümleri Nalan Alaylı, ışık tasarımı Mustafa Karakoyun, müzikleri Serdar Öztop’a ait olan oyunun dramaturjisi ise Bilgesu Kasapoğlu imzası taşıyan oyun, 20 Kasım’da Ankara Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde gerçekleşen prömiyerinin ardından 2 ve 3 Aralık’ta Kocaeli’de, 7 Aralık’ta Konya’da, 8 Aralık’ta Eskişehir’de,11 ve 22 Aralık’ta İstanbul’da izleyiciyle buluşacak.

Biletlere Biletix.com ve Biletix satış gişelerinden, passo.com.tr, Passo mobil uygulaması ve Passo perakende satış noktaları ile sahnelenecek salonların gişelerinden ulaşabilirsiniz.

 

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media