banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

Nalan Alaylı’nın ilk kişisel sergisi: Oyunlardan Portreler


Bu sergi, Türk Tiyatrosu’nun arşivine büyük bir katkı. Devlet Tiyatroları’nda 35 yıldır kostüm tasarımcılığı yapan ve 100’den fazla oyuna imza atan Nalân Alaylı’nın ‘Oyunlardan Portreler’ sergisini, 13 Nisan’a kadar Üsküdar Tekel Sahnesi’nde görebilirsiniz.

İstanbul Devlet Tiyatrosu kostüm tasarımcılarından Nalân Alaylı’nın ilk kişisel sergisi ‘Oyunlardan Portreler’, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde Üsküdar Tekel Sahnesi’nde sanatseverlerle buluştu.


Alaylı, kostümlerini tasarladığı ‘Hırçın Kız, Savaştan Barışa Aşktan Kavgaya, Elektra, Günün Çorbası, Bit Yeniği, Güneş Batarken Bile Büyük’, ‘Sevgili Hayat’ gibi pek çok oyunda rol alan oyuncuların resimlerini yaklaşık iki yıldır yapıyor.


Reha Özcan’dan Yeşim Gül’e, Şebnem Dilligil’den Hakan Meriçliler’e, Şefika Ümit Tolun’dan Berrin Demir’e, Uğur Hakan Güneri’ye, Özlem Öçalmaz’a tiyatronun başarılı isimlerini bir araya getirdiği portrelerinde suluboya tekniğini kullanan tasarımcı, ilk kişisel sergisiyle hem Dünya Tiyatrolar Günü’ne büyük bir anlam katmış oldu hem de tiyatroya adeta bir belge biteliğinde bu resimleri kazandırdı.


Alaylı’nın sergisinde şüphesiz en dikkat çeken portreyse bu yıl kaybettiğimiz Gülriz Sururi’ye ait. Ama onun portresini buraya koyarak büyüyü bozmayalım. Siz en iyisi sergiyi ziyaret edin. 13 Nisan’a kadar Üsküdar Tekel Sahnesi’nde. Bu hafta sonu için ajandanıza not edin.

You don't have permission to register
Follow us on Social Media