HAYDİ DİSTOPYACILAR KALEME KAĞIDA!

 


10-12 Aralık tarihleri arasında bu yıl ilk kez düzenlenecek olan  Türkiye’nin ilk “Uluslararası Distopya Film Festivali”nde distopya türündeki filmlerin üretimini arttırmak amacıyla “Ulusal Kısa Film Senaryo Yarışması” düzenleniyor. Son başvuru tarihine çok az kaldı. 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkıları Üsküdar Belediyesi iş birliğiyle Uluslararası Bağımsız Sinema ve Sanat Derneği tarafından düzenlenen Uluslararası Distopya Film Festivali’nin Ulusal Kısa Film Senaryo Yarışması’na başvurular devam ediyor. Distopya temalı daha fazla filmi sektöre kazandırmak amacıyla düzenlenen yarışmaya 15 Ekim 2021 tarihine dek başvuru yapılabilecek.

Distopya türünde film yapmak isteyenlere destek 

Tür çeşitliliğini dengelemek ve çağı yakalayan yenilikçi filmlere fırsat eşitliği yaratmak amacıyla hayata geçirilen Uluslararası Distopya Film Festivali; distopya türü film yapmak isteyen sinemacılara destek sağlayacak. Sadece distopya temalı kısa film senaryolarının katılabileceği yarışmada, En İyi Senaryo Ödülü’nü alan projenin filme dönüşmesi sürecinde Uluslararası Bağımsız Sinema ve Sanat Derneği mentörlük edecek.

En iyi senaryoya 7.500 TL ödül verilecek

Distopya türündeki kısa film projelerini desteklemek ve sektöre yeni yönetmenler kazandırmak amaçlı yapılan Ulusal Kısa Film Senaryo Yarışması’nda dereceye girecek film projesine En İyi Senaryo Ödülü olarak 7.500 TL fon sağlanacak.

Festivalde sadece distopya türüne özgü filmlere yer verilecek

Özellikle yaşanılan pandemi sonrası distopya film türlerinin daha da önemsendiği dünyada, festival sinema dünyasında kendine önemli bir yer ediniyor. Festival kapsamında yalnızca distopya türüne özgü filmlere yer verilerek distopyanın daha iyi kavranmasına ve bu türün tüm detaylarına dikkat çekilecek.

Bu yıl ilk kez 10-12 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek Uluslararası Distopya Film Festivali’nin Ulusal Kısa Film Senaryo Yarışması’na başvurular festivalin resmi internet sitesi distopyaff.com’dan yapılabilir.

TÜRKİYE’NİN İLK ULUSLARARASI DİSTOPYA FİLM FESTİVALİ BAŞLIYOR!

 

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media