GÜHER-SÜHER PEKİNEL KARDEŞLER’DEN SINIRLI SAYIDA BİR “HAZİNE”

Dünyanın sayılı ikili piyano virtüözlerinden Güher-Süher Pekinel’den arşivlik bir başyapıt “Treasures” Box sınırlı sayıda edisyonu ile müzikseverlerle buluşmaya devam ediyor.

Müzik kariyerleri boyunca dünyanın önde gelen neredeyse tüm orkestralarıyla aynı sahneyi paylaşan ve son olarak kendilerine Almanya Federal Cumhuriyeti tarafından Liyakat Nişanı takdim edilen Güher-Süher Pekinel, sayısız başarıya imza atarak ülkemizi müzikal anlamda sınırlar ötesi bir noktaya taşımaya devam ediyor.

Dünyaca ünlü Deutsche Grammophon’dan çıkan ilk albümlerinin 40. yıldönümünde yeniden özel olarak sınırlı sayıda çıkarılan “Treasures” Box ile klasik müziğin genç temsilcilerinin yanı sıra dinleyicilerine de bir başyapıt armağan eden Pekineller müzik kariyerlerinin başlıca eserlerinin ve önemli konser kayıtlarının genç kuşak tarafından da keşfedilmesine katkıda bulunuyorlar.


İngiltere’nin önde gelen müzik eleştirmenlerinden “The Pianist Magazine”in editörü Alexander Letvin tarafından “Arthur ve Karl Ulrich Schnabel’den sonra dünyanın en iyi piyanist ikilisi” olarak tanımlanan Güher-Süher Pekinel Piyano İkilisinden arşivlik bir başyapıt “Treasures” Box sınırlı sayıda edisyonu ile müzikseverlerle buluşmaya devam ediyor.

Müzikal başarıları ülke sınırlarını aşarak tüm dünyaya uzanan ve önemli müzikotoritelerince piyanonun sihirli parmakları olarak yorumlanan Pekinellerin geniş diskografileri, hiçbir yerde duyulmamış yeni kayıtlar ile Arthaus Müzik / Unitel etiketi
ile özel bir albümde toplandı. Tüm dünyada yankı uyandıran en önemli konser kayıtlarından, ikilinin icra ettiği tüm başlıca eserlere kadar “Treasures” Box bir başyapıt niteliğinde.
Treasures Box’a www.treasures-pekinel.com ve www.pekinel.com/media/treasures-box/ adresinden de ulaşılabilir.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media