banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

AjandaKolik Reklam

GRAFİK ROMAN “ÂŞIK KEDİ” SERGİ OLARAK DA KARŞIMIZDA…

Çocukluğundan bu yana resim yapan, 2003 yılında Leman Dergisi’nde, 2011’de Bayan Yanı Dergisi‘nde karikatür ve çizgi roman çizmeye başlayan Elif Nurşad’ın yazdığı grafik roman “Âşık Kedi”, 13-19 Temmuz tarihleri arasında aynı isimle sergi olarak da sanat severlerle buluşuyor. 

Âşık Kedi grafik roman kitabı, bir kedinin, İstanbul’un vahşi bir kedisinin, bir kedi kadının, kilometrelerce uzaktaki bir denizciye duyduğu imkânsız aşkının yıllar süren seyir defterini sunuyor.

Sevginin yeryüzünde kalan son taşıyıcısı olan kediler, sevilen her kediyle sevildiğini hissederek yıllarca çizmeye tutkuyla sarılmış Kedi Kadın’ın sanal iletişiminin kurmaca evreninde hayat buluyor.
Âşık Kedi aşkın, sevginin, tutkunun, öfkenin yitirildiği bir evrene inat, mahkûm olduğumuz sosyal medyanın gücünü sanata dönüştürebilen büyük bir meydan okuma, büyük bir baştan çıkarma gücü aslında… Üstelik başka bir boyutta yaşam alanı bulabilecek, iletişim kurabilecek ağlara da sahip…
Ve nihayetinde,  sanatın gücü, sanal aşkı yaşanabilir kılıyor.
Elif Nurşad’ın Âşık Kedi’sinde, eskiz olmaktan eser olmaya giden notlar, resimler, desenler, metinler hayranlık uyandıran detaylarla bir grafik romanın panellerine dönüşüyor.
Kedi olanın âşık bakışlarının ve henüz kedi olmayanın karşı-aşkının romansında denenmemiş bir güzergâh, dahası kendi yolunu kanla açan bir anlatıcıyla karşılaşıyorsunuz.
Sulu boya, mürekkep desenler, guaj, karalama… Ressamın araştırma çizgilerini açık yaralar gibi görünür halde bıraktığı, türler arasında gezinen bir art-book/grafik roman Âşık Kedi…
Flaneur Kitabevi’nin yayımladığı “Âşık Kedi ” grafik roman kitabı:
YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media