banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

AjandaKolik Reklam

GOKISAFİLMFEST’TE YILIN SANATÇISI ZUHAL OLCAY

22-23-24 Ekim 2021 Ordu’da gerçekleşecek GOKISAFİLMFEST, zengin bir programla sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Her yıl büyüyerek devam eden festival kapsamında; bu yıl ulusal yarışmalı bölümün yanı sıra film gösterimleri, sinema sektöründeki deneyimli isimlerin birikimlerini aktardığı çeşitli atölye çalışmaları ve söyleşiler, konser ve masterclasslar olacak. 

Geniş bir kitle tarafından takip edilen kısa filmlerin yapımını özendirmek, uygun koşullarda gösterimini ve izleyiciye ulaşmasını sağlamak, ülke sinemasına katkıda bulunan yeni sinemacıları desteklemek, kısa filmi tanıtmak, dünyadan ve Türkiye’den gelen farklı kültürlerdeki örneklerini sunmak, bir festival kültürü içinde kısa filmin tartışılacağı platformu sağlamak, sinemaseverlerin keyifle izleyecekleri bir festival geleneği oluşturmak amacıyla Güzel Ordu Kısa Film Festivali ilk olarak 2017 yılında gerçekleştirildi.


2021 YILININ TEMASI ‘’DALGA’’

İlk yılında “Karadeniz”, ikinci yılında “Çocuk Hakları”, üçüncü yılında “Kadın Hakları” dördüncü yılında “Adalet” temalarıyla düzenlenen Festival’in yarışma bölümü her yıl bir önceki yıldan daha fazla ilgi gördü. Yarışmanın 2021 yılı teması ‘’Dalga’’ olarak belirlendi.

Yapılan her şey kendi dalgasını oluşturur. GOKISAFİLMFEST 2021 yılı teması olan ‘’DALGA’’ ile; suyun yüzeyine atılan minik bir taşın oluşturduğu dairesel dalgalar gibi, hayatta ki küçük dokunuşların pozitif etkisini ileriye taşımak için, oluşan dalgalara, sanat aracılığıyla farkındalık sağlamaya ve sinema yoluyla odaklanmaya davet ediyor.

Güzel Ordu 5. Kısa Film Yarışması finalistleri açıklandı

Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği’nin düzenlediği GOKISAFİLMFEST 2021 yılı Kısa Film Yarışması finalistleri açıklandı. 01 Haziran tarihinde başlayan ve 19 Eylül 2021 tarihinde sona eren başvurularla 239 filmin katıldığı yarışmada finale kalan 12 eser ise;

1. Körgöze(Spell Out) – Harun Sağlam

2. Bilardo(Billiards) – Ecem Anay

3. Duende – Mevlüt Karabulut

4. Araf 2052 (Purgatory 2052) – Okan Aysalar

5. Kof (Hollow) – Ayşe Mutluşen

6. Buz İçin Çığlık (ScreamForIce) – Emir Aytemür

7. Bir Annenin Sonatı (A Mother’s Sonata) – Fehmi Öztürk

8. Büyük Saat, Küçük Saat (TheClocks) – Ecem Arslanay& Yiğit Tanel Kaçar

9. LAL – Gökalp Gönen

10. Bulak (Fount) – Evrim İnci

11. Bi’ Zahmet (Please) – Engin Ökmen

12. Dönüş (WayBack) – Mustafa Murat Uluer

GOKISAFİLMFEST Kısa film Yarışması’nda finale kalan eserler için gerekli belgelerin son teslim tarihi ise 10 Ekim 2021.

GOKISAFİLMFEST’ artık her yıl bir sanatçıya adanacak.
Bu yılın sanatçısı Zuhal Olcay

Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği Kısa Film Festivali bu yıl itibari ile her yıl sanat’a üreterek katkı sağlayan bir sanatçıya adanacak. Bu yılın sanatçısı toplumsal konuları ele alan filmlerde usta oyunculuğuyla adından söz ettiren çok yönlü sanatçı ZUHAL OLCAY oldu. Festival; Zuhal Olcay’ın oynadığıHiçbir Yerde filmi ile açılacak. Festivalde ayrıca “Zuhal Olcay Kısa Film Seçkisi” katılımcılar ile beraber izlenecek.

GOKISAFİLMFEST Yönetim ekibinde;Tevfik Serdar Köksal-Başkan, Uğurcan Ataoğlu- Kurumsal İletişim Direktörü, Mine Alpar-Festival Direktörü, Gülçin Üstünbaş ve H.Sercan Poyraz’da üye olarak yer alıyor. Festivalin 2021 yılı Seçici Kurulu ise Ömür Atay-Yönetmen&Senarist, Müge Turalı-Yapımcı, Ayris Alptekin-Kurgucu, Zeynep Arısoy-Yönetmen, Selim Atakan-Müzisyen, Levent Erden-Akademisyen ve Özge Özacar-Oyuncu olarak belirlendi.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media