AjandaKolik Reklam

 

 

Friends dizisinin yemek kitabı geliyor


Her ne kadar büyük buluşma, diğer tüm faniler gibi onların da karantinada olması sebebiyle ertelenmiş olsa da size “Friends” ile ilgili “lezzetli” bir haberimiz var.  1994 – 2004 yılları arasında tam 10 sezon 236 bölüm olarak yayınlanan tüm zamanların en sevilen dizisi “Friends”in yemek kitabı, Eylül ayında dizinin hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

“Friends”i izleyen herkes bilir ki Monica’nın o yuvarlak masasından yemek eksik olmazdı. 10 yıl boyunca sadece esprileri, aşkları ve arkadaşlıklarıyla değil, yedikleri yemeklerle de ilgilendik! Birçok insanın en az kendi arkadaşı kadar yakın gördüğü dizinin altı karakteri Rachel, Phoebe, Chandler, Monica, Joey ve Ross’u bu kadar samimi kılan şeyler arasında hiç kuşkusuz hepimiz gibi sıradan olmaları, evlerinde tatlı masa sohbetleri eşliğinde ne yediklerini görmemiz de vardı.

Kitap, Amazon’da satışa çıkacak.

Amanda Yee’nin yazdığı “Friends: The Official Cookbook” 20 Eylül’de satışa çıkıyor. 176 sayfadan oluşan kitap, aşçılık konusunda her seviyeye uygun olarak hazırlanmış. Yani Joey Tribbiani gibi yemek yapmaktan anlamayan biri de olabilirsiniz Monica Geller gibi usta bir aşçı da, fark etmez! Kitapta Joey’nin o çok sevdiği köfteler de var, Phoebe Buffay’yin büyükanne kurabilyeleri de, Chandler Bing’in “çiğnenebilen sütü” de, Rachel Green’in İngiliz usulü pandispanya tatlısı da! (Hani şu her şeyi birbirine karıştırdığı!!)


Kitapta yer alan her tarif, dizinin hangi sezonda, kaçıncı bölümde olduğuna ve o bölümün ismine göre belirtilmiş.
Bakalım Türkçeye ne zaman çevrilecek, merakla bekliyoruz…

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media