AjandaKolik Reklam

 

 

Kendinizden şaheser yaratın


PortraitAI, Beta versiyonuyla sahnede… Fotoğraflarınıza o ünlü tablolara benzer dokunuşlar ister misiniz? O zaman gününüze de tatlı bir dokunuş olsun. Şimdiden iyi eğlenceler! 

Fotoşop bir yana, artık çektiğimiz fotoğrafları değiştirmek, başkalaştırmak, üzerinde çeşit çeşit farklılıklar yapmak için akıllı telefonlarda sayısız filtre ve uygulamalar var. Yapay zeka sayesinde bir tıkla dilersek 90 yaşındaki görünüme de sahip olabiliyoruz gençleşip hatta bebekleşebiliyoruz bile…

RESİM TARİHİNİN USTA FIRÇALARINDAN ESERLER GİBİ… 
Bu defa resim sanatının çeşitli akımlardan beslendiği o tablolara doğru yola çıkıyoruz. Her ne kadar buna benzer çok fazla web sitesi ve uygulama olsa da biz henüz keşfettiğimiz https://portraitai.com/ adresini size önerelim dedik.

Sitenin yönlendirmeleriyle yüklediğiniz fotoğraflar, yaklaşık 30 saniye bekledikten sonra adeta birer sanat eserine dönüşüyor. Ancak baştan söylemek gerek, program için seçtiğiniz fotoğraf yüzünüzü ve saçını tam olarak göstermeli yoksa iyi bir sonuç elde etmeniz biraz zor. Biz biraz denedik, o yüzden biliyoruz!

Kimi zaman sanki bir Rembrandt tablosundan fırlamış gibi oluyor, kimi zaman Rubens’ten ilham alıyor, Caravaggio’ya, Leonardo Da Vinci’ye selam gönderiyor yüklediğiniz fotoğraflardan oluşan resimler. Yani adeta resim tarihinin ustalarının fırçalarından tuvale süzülmüş oluyorsunuz. Gönül isterdi ki uygulama biraz daha akıllı olsun ve hangi ressama ya da döneme ait olduğunu da portrenizin altında belirtsin… Biraz araştıralım, belki onu da başka bir yerde buluruz!


Albümlerinizden seçtiğiniz fotoğraflarla sevdiklerinize kendi fotoğraflarıyla sürpriz yapabilir, güzel bir gün geçirmelerini sağlayabilirsiniz… Küçük mutluluklar dediğimiz şeyler biraz da böyle… Hem içinde sanat da var! Mutlaka havanız değişir. Sonra Ajandakolik dedi dersiniz…

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media