AjandaKolik Reklam

 

 

Freddıe Mercury’nin sesini taklit et: FreddieMeter sana puan versin


Bak sen şu oyuna! Daha neler! Şimdi sizi FreddieMeter ile tanıştıralım. Kendisi Google tarafından geliştirilip yapay zeka ile çalışan bir program. Ama biz pekala buna “oyun” da diyebiliriz. Çünkü epey eğlenceli…  Queen grubunun solisti Freddie Mercury hayranlarının, efsanenin sesini ne kadar doğru taklit edebildiklerini ölçen program sayesinde hoş anlar yaşamak mümkün. Denedik, biliyoruz. Aldığımız puanı ise hiç söylemeyelim! Bizde kalsın… 

Linki hemen şuraya bırakalım:

freddiemeter.withyoutube.com

Önünüzde dört şarkı var. Kamera ve mikrofonu açıyorsunuz ve bu şarkılardan birini adeta bir karaoke bardaymış gibi sözlerini okuyarak söylemeye başlıyorsunuz. Şarkı bitince de FreddieMeter, kullanıcalarına seslerinin Freddie Mercury’nin  ses yeplazesine ne kadar yakın olduklarını perde, ton kalitesi ve melodi alanlarında değerlendirme yaparak 0 ve 100 arasında bir puanla iletiyor.

ASLINDA BU BİR YARDIM KAMPANYASI 
YouTube, Google Creative Lab ve Google Research, Queen, Universal Music Group ve Hollywood Records ile iş birliği yaparak “FreddieMeter” isminde bir yapay zeka uygulaması geliştirdiler.

Brian May, Roger Taylor ve Jim Beach tarafından HIV/AIDS farkındalığını artırmak ve destek toplamak amacıyla kurulan Mercury Phoenix Trust kuruluşunu destekleyen bu challenge, ‘Bohemian Rhapsody’nin ilk canlı performansının sergilenişinin 44. yıldönümünde yayına giriyor. FreddieMeter, dünya çapında Queen hayranlarının kendi şarkı söyleme performanslarının efsanevi Queen vokali Freddie Mercury’nin performansına ne kadar yakın olduğunu ölçmelerine olanak sağlıyor.

  • ŞARKI SÖYLE: İnternet sitesi üzerinden dört QUEEN şarkısından (Bohemian Rhapsody, Don’t Stop Me Now, Somebody to Love ve We Are the Champions) istediğini seç ve doya doya söyle!
  • PAYLAŞ: Puanını al ve paylaş! Senin için hazırlanan skor kartını doğrudan cihazına indir ve YouTube Stories, Instagram, Twitter ve Facebook’ta paylaş.
  • MEYDAN OKU: Sosyal medya kanalların üzerinden #FreddieChallenge hashtag’ini kullanarak üç arkadaşına meydan oku ve onların sonuçlarını gör.
  • BAĞIŞ YAP: Paylaştığın gönderide Mercury Phoenix Thrust’a bir yardım bağışında bulunulmasını teşvik et → http://www.mercuryphoenixtrust.com/donate

Bu arada FreddieMeter bireysel şarkıcıları dinlemek üzerine geliştirildi ve masaüstü, Android ve iPhone platformlarında çalışıyor ve ses kaydı asla veritabanına analiz amaçlı kaydedilmiyor. Yani tüm vokaller kullanıcı paylaşmadığı sürece tamamen gizli kalıyor.

Universal Music Group, Hollywood Records ve YouTube iş birliğiyle hayata geçirilen bu challenge’a katılmak için: freddiemeter.withyoutube.com

You don't have permission to register
Follow us on Social Media