Ferzan Özpetek’in son filmi “La dea fortuna”sı sekiz dalda aday


Yönetmen Ferzan Özpetek’in 13’üncü uzun metrajlı film “La dea fortuna” (Şans Tanrıçası), İtalya’nın önemli sinema ödüllerinden olan Nastro d’Argento’ya sekiz dalda aday oldu.

Aralık ayında Türkiye’de de gösterime giren, İtalya’da yaşayan yönetmen Ferzan Özpetek’in son filmi olan romantik dram türündeki “La dea fortuna” Nastro d’Argento Ödülleri’nde “En İyi Film”, “En İyi Yönetmen” gibi kategorilerde toplamda sekiz dalda aday gösterildi.

R&C Production ve Warner Bros Entertainment Italia işbirliğinde hazırlanan filmin başrollerinde Stefano Accorsi, Jasmine Trinca, Edoardo Leo’nun  yer alırken Serra Yılmaz, Sara Ciocca, Edoardo Brandi, Barbara Alberti, Filippo Nigro, Cristina Bugatty gibi oyuncular da filmin diğer oyuncuları arasında.

Filmde; bir arkadaşlarının çocuklarına birkaç gün bakmaları istemesinin ardında

n kendilerini krizin içinde bulan bir çiftin hikayesi anlatılıyor. “La Dea Fortuna”, vizyona girmeden İtalyan basınının ilgi odağı olmuş, İtalya’nın en önemli dergilerinden Storie ve La Freccia Ferzan Özpetek’i kapak yapmıştı.

“La dea fortuna”nın aday gösterildiği tüm kategoriler şöyle:

– En iyi film
– En iyi yönetmen
– En iyi senaryo (Gianni Romoli, Silvia Ranfagni, Ferzan Özpetek)
– En iyi aktör (Stefano Accorsi – Edoardo Leo)
– En iyi aktrist (Jasmine Trinca)
– En iyi film müziği (Pasquale Catalano)
– En iyi orijinal müzik (Che vita meravigliosa)
– En iyi cast direktörü (Pino Pellegrino)

R&C Production ve Warner Bros Entertainment Italia işbirliğinde hazırlanan film, geçen yıl 19 Aralık’ta İtalya’da gösterime girdi. Filmin Türkiye’deki gösterim tarihi ise henüz belli değil.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media