“Ötekinin Edebiyatı”, öteki hissetirilen kadınları yazıda birleştiriyor

ajandakolik

Gaia Dergi yazarlarından Zozan Çetin ve EEEH Dergi Editörü Meral Sözen edebi bir düş kurdular ve engelli, trans ve öteki hissettirilen tüm kadınların yazılarını toplamaya karar verdiler. Biz de onların sesine ses olmak için destekliyor ve çağrı metinlerine Ajandakolik’te kucak açıyoruz.
 

Umarız daha çok kişiye ulaşmalarında önayak olabiliriz. “Ötekinin Edebiyatı” ötekileştirilmeye çalışan bireyleri edebiyat çerçevesinde buluşturuyor. Engelli, trans ve öteki hissettirilen tüm kadınlar, yazıda bir araya geliyor. Zozan Çetin ve Meral Sözen’in çağrısına kulak verin…

“Merhaba; farklı kimlikleri üzerinde gururla taşıyan kız kardeşlerimize!

Karantina günlerini fırsat bildik, kendimizden bahsedelim istedik. Ötekileştirilen kadınlar olarak varlığımızı yazıya dökmek, kendi edebiyatımıza can vermek istedik. Öykülerimiz, denemelerimiz, şiirlerimiz otekininedebiyati@outlook.com adresinde birikmeye başladı.
Paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!

Dayatılan tüm normlara karşı varlığımızı özgürce haykırmak istiyoruz. Bedenimizle, etnik kimliğimizle, cinsel yönelimimizle, bizi biz yapan tüm renklerimizle ve tercihlerimizle, “Biz varız!”

15 Haziran’a kadar sözcüklerimizi birleştirelim, sonrasında da hep beraber okuyalım, herkese okutalım.

“Öteki” Kadınların Edebiyatı sizden satırlar bekliyor.
Son tarih: 15 Haziran 2020
Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

İsmail Saymaz'dan memleket sevdalı öyküler: Balkon Sefası

İsmail Saymaz, “Çay Güzeli”nden sonra yeni bir öykü kitabıyla daha edebiyat okurunun karşısına çıkıyor: Balkon Sefası. İletişim Yayınları tarafından yayımlanan, gazeteci yazar İsmail Saymaz’ın yeni kitabı “Balkon Sefası”, yurdun birbirinden farklı köşelerinde […]