Dylan’ın yeni albümü İngiltere müzik listelerinde rekor kırdı

ajandakolik


Nobel ödüllü müzisyen Bob Dylan’ın 39’uncu stüdyo albümü “Rough and Rowdy Ways”i kimler dinledi? Eğer henüz dinlemediyseniz 19 Haziran’da çıkan albümün, İngiltere müzik listelerinde bir numaraya çıktığını söyleyelim. 

Pandemi sürecini oldukça verimli geçiren ve birkaç şarkısını albüm öncesi dinleyiciyle buluşturan 79 yaşındaki Bob Dylan, sekiz yıl sonra çıkardığı yeni albümü “Rough and Rowdy Ways” ile 74 yaşında İngiltere’de en yaşlı sanatçı unvanına sahip olan Paul Simon’ın rekorunu kırmış oldu. Paul Simon 2016’da “Stanger to Stranger” albümüyle liste başı olmuştu.

Dylan’ın yeni albümü, ilk haftasında 29 bini CD olmak üzere 34 bin satış yaparak, İngiltere’nin resmi müzik listesinin albüm kategorisinde ilk sırada yerini aldı. Dylan, liste zirvesine “yeni şarkılar içeren orijinal içerikli albümle çıkmayı başaran en yaşlı sanatçı” unvanını  kazandı.

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

“Pina Bausch’la Bir Nefes” belgeseli dijitalde erişime açıldı

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), yapımcılığını İstanbul Tiyatro Festivali’nin üstlendiği 2004 tarihli “Pina Bausch’la Bir Nefes” belgeselini dijital platformlar üzerinden erişime açıyor. Ünlü Alman dansçı ve koreograf Pina Bausch’un İstanbul’dan esinlenen Nefés adlı gösterisini belgeleyen “Pina Bausch’la Bir Nefes”, Bausch’un 11. ölüm yıldönümünde, bugün itibariyle, İKSV’nin YouTube kanalı üzerinden ücretsiz […]