Bob Dylan’ın hayatı yine film oluyor

ajandakolik


İnsanın yaşarken filminin yapılması bir hayli ilginç ve elbette ki gurur verici olsa gerek! Bob Dylan bu onura ne büyük şansı ki yaşarken erişiyor, hem de birçok defa… 

Amerikalı ozan, müzisyen Bob Dylan, yönetmen James Mangold ile hayatının önemli bir dönemini anlatmak için bir film üzerinde çalışmaya başladı.

Baştan söyleyelim… Filmin ismi henüz belli değil. Elijah Wald’un “Dylan Goes Electric” adlı kitabından uyarlanacak yapım, efsane müzisyenin folk müzikten rock’a geçişini konu alacak.

Filmde Bob Dylan’ı canlandıracak olan ismin, genç kuşak oyuncularından Timothee Chamalet olması bekleniyor.
“Little Women” ve “Beautiful Boy” gibi filmlerde yıldızı giderek parlayan Amerikalı aktör Timothee Chamalet, yapımcılığını da Bob Dylan’ın’ın üstlendiği, James Mangold’un yönetmen koltuğuna oturduğu, ismi henüz belli olmayan biyografi film için en büyük aday olarak gösteriliyor. Filmde Dylan’ın 60’ların ortasında, “Bringing It All Back Home, Highway 61 Revisited” ve “Blonde on Blond” albümlerini kaydettiği zamanlar konu alınıyor.

2020 BAFTA ödüllerinde “Le Mans 66” filmiyle yarışan yönetmen Mangold’un en iyi bilinen filmlerinden biri de usta müzisyen Johnny Cash’in hayatının anlatıldığı “Walk the Line”.

Bob Dylan’ın hayatı daha önce de filme çekilmişti. Todd Haynes’in yönettiği “I’m Not There” filminde Cate Blanchett, Heath Ledger, Richard Gere, Christian Bale ve Ben Wishaw, “I’m Not There”  Dylan’ı hayatının farklı dönemlerini beyazperdeye taşımıştı.

Paylaş ki çoğalsın:
Next Post

Altın Küre’de ilk defa bir kadın besteci tek başına ödül aldı  

“Joker” filminin bestecisi Hildur Guðnadóttir, “En İyi Müzik” kategorisinde tek başına ödül alan ilk kadın besteci olarak 77 yıllık Altın Küre tarihine adını yazdırdı. Geçtiğimiz Pazar günü gerçekleşen 77. Altın Küre Ödülleri’nde “En İyi Müzik” dalında ödül kazanan İzlandalı besteci Hildur Guðnadóttir, bu alanda ilk defa tek başına ödül alan […]