Dünyanın en pahalı gitarı Kurt Cobain’in gitarı oldu

ajandakolik

Geçtiğimiz mayıs ayında haberini vermiştik; efsanevi rock müzik grubu Nirvana’nın solisti Kurt Cobain’in 1993 yılında unutulmaz MTV Unplugged performansında çaldığı gitar,  “Music Icons” isimli açık artırmada satışa çıkarılacak diye… Ve o gitar satıldı!

1990’ların en başarılı ve ikonik rock gruplarından Nirvana’nın solisti Kurt Cobain’in 1993 yılında MTV Unplugged konserinde çaldığı gitarı, 1 milyon dolardan satışa çıkarıldı ve 6 milyon dolara satıldı.

Los Angeles’taki müzayede evi Julien’s Auctions’ta mezata çıkarılan, Cobain’in, 18 Kasım 1993’te MTV Unplugged serisi kapsamında gerçekleştirdiği akustik konserinde kullandığı nadir bulunan Martin D-18E gitarı, rekor fiyata satılarak böylece dünyanın en pahalı gitarı unvanını elde etmiş oldu.

Cobain, bu konserden beş ay sonra 5 Nisan 1994 yılında intihar ettiği elirtilerek hayata veda etmişti.

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Ferzan Özpetek’in “Bir Nefes Gibi” kitabı çıktı

“Bir Nefes Gibi” İtalya’da kısa sürede çoksatarlar listelerinde birinci sıraya yükseldi. Dört haftada 5.baskıyı yapan kitap, okurların yoğun ilgisi ve beğenisiyle 100.000 baskıya ulaştı.Ve şimdi Türkçe’de.  Merakla beklediğimiz romanlardan biri daha nihayet raflarda yerini aldı. Ferzan Özpetek, okurlarını Roma ile İstanbul, şimdi ile geçmiş arasında, iç içe geçen yaşamların ve […]