Devlet Tiyatroları’nın ilk oyunu “80 Günde Devr-i Alem”


Ve perde! Kültür ve Turizm Bakanlığı, pandemi nedeniyle yaklaşık üç aydır kapalı olan Devlet Tiyatroları’nın, 2 Temmuz’dan itibaren yeniden faaliyete geçeceğini duyurdu. Perdelerini açacak olan ilk oyun Gökhan Kocaoğlu’nun yönettiği “80 Günde Devr-i Alem” olacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yaptığı yazılı açıklamaya göre; Ankara Macunköy Yerleşkesi’nde açık havada kurulan sahne ve seyirci koltuklarıyla sanatseverler ile buluşmaya hazırlanan Devlet Tiyatroları’nın ilk oyunu “80 Günde Devr-i Alem” olacak. İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun eseri 2, 3 ve 4 Temmuz tarihlerinde sahnelenecek.

Açık Hava Yaz Oyunları kapsamında iki ay gösterim

Anadolu Ajansı’nın verdiği bilgiye göre İstanbul’un ardından İzmir ve Antalya Devlet Tiyatroları da yine ‘Açık Hava Yaz Oyunları’ kapsamında Ankara’da tiyatroseverlerle buluşmaya devam edecek. İzmir Devlet Tiyatrosu 9, 10 ve 11 Temmuz tarihlerinde “Türkiye Kayası” ile Antalya Devlet Tiyatrosu ise 23, 24 ve 25 Temmuz’da “Buzlar Çözülmeden” adlı oyunla perdelerini açacak.

Biletleri ve program detaylarına www.devtiyatro.gov.tr adresinden, ‘Sanat Cepte’ uygulamasından ulaşılabilen ‘Açık Hava Yaz Oyunları’ çok sayıda oyunu temmuz ve ağustos ayları boyunca saat 21.00’de tiyatroseverlerle buluşturacak.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media