banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

AjandaKolik Reklam

DENİZ SEVİYESİNDE TİYATRO FESTİVALİ AYVALIK’TA


Pandemi öncesinde Muğla’nın Datça ilçesinde düzenlenen ve iki yıllık pandemi yasakları süresince sabırsızlıkla beklenen “Deniz Seviyesinde Tiyatro Festivali” bu yıl tiyatroseverleri Ayvalık’ta buluşturacak.

23 Haziran’da başlayıp 26 Haziran’a kadar devam edecek olan  festival boyunca elli binin üzerinde sanatsever; tiyatro, müzik ve eğlenceyi bir arada yaşamanın keyfine varacak.

Önemli isimler geliyor

Kültür, sanat ve eğlenceyi, bir yaşam festivali halinde, herkes için erişilebilir kılmanın hedeflendiği Deniz Seviyesinde Tiyatro’nun, bu yıl Ayvalık’ta yine birbirinden önemli isimleri bir araya getireceğini hatırlatan Belediye Başkanı Mesut Ergin, “Tiyatro ve çocuk oyunları, konserler, alternatif sahne etkinlikleri, atölyeler, fuayeler, söyleşiler, panayır alanı aktiviteleri ve daha pek çok sürpriz ile festival katılımcılarını buluşturacak. Ayvalık’a gelenler, hem tiyatro festivalinin keyfini sürecek hem de tabiat parkları, turkuaz koyları, uzun kumsallarıyla dünyanın sayılı merkezleri arasında yer alan güzelliklerin de tadını çıkaracak” dedi.

Serkan Keskin ve İbrahim Selim’in yer aldığı Semaver Kumpanya’nın “Kuşlar” oyunu.

Dört gün boyunca devam edecek olan festivale Türkiye’nin dört bir yanından tiyatroseverleri beklediklerini dile getiren Başkan Ergin, festivalin kentin tanıtımına ve ekonomisine de önemli katkılar sağlayacağını söyledi.

Deniz Seviyesinde Tiyatro Festivali’nin programı açıklanmaya başladı.

Elçin Sangu, Ali Seçkiner Alıcı, Elif Ürse, Kerem Arslanoğlu ve Ersin Arıcı’nın oynadığı Zorlu PSM Prodüksiyon’un “Şehirde Kimse Yokken”; Nilperi Şahinkaya’nın tek kişilik performansıyla Germinal Tiyatro’nun “Doğal Afet”; başrollerinde Serkan Keskin ve İbrahim Selim’in yer aldığı Semaver Kumpanya’nın “Kuşlar”; Güven Kıraç, Binnur Kaya, Levent Ülgen, Dolunay Soysert’in oyuncu kadrosunda yer aldığı DasDas’ın “Vahşet Tanrısı”; oyuncu kadrosunda Nihan Geyran Koldaş, Zeynep Çötelioğlu, Tansu Biçer ve Tülin Özen’in yer aldığı Bahçe Galata’nın “Nora 2” oyunu festivalde yer alacak.

25 Haziran’da Mirkelam sahne alacak
Tiyatro oyunlarının sonrasında, her akşam festival alanında yer alan müzik sahnesinde bir konser katılımcıları bekliyor. 25 Haziran günü Mirkelam sahnede olacak ve festival katılımcılarına çok keyifli bir konser verecek. Festivalin müzik programı detayları da hızlıca açıklanmaya devam ediyor. Programa dair yeni haberler için @denizseviyesinde.tiyatro instagram hesabını veya denizseviyesintiyatro.com adresini takip edebilir, festivalin biletleri için mobilet.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media