AjandaKolik Reklam

 

 

CHRIS ROCK’A TOKAT OLAYINDAN SONRA WILL SMITH’E DİSİPLİN SORUŞTURMASI


Bu yıl 94.’sü gerçekleşen Akademi Ödülleri’nde komedyen Chris Rock’a tokat atarak skandala imza atan Will Smith’in
Akademi kurulu tarafından sahneyi terk etmesi istendiği ancak bunu reddettiği ortaya çıktı.

Geçtiğimiz pazar gecesi gerçekleşen Oscar Ödül Töreni’nde eşi Jada Pinkett Smith hakkında espri yapan komedyen Chris Rock’ı milyonların önünde tokatlayan Will Smith’in olaydan hemen sonra Akademi’nin “Salondan çıkın” talebini kabul etmediği ortaya çıktı. Olay sırasında fazla tepki vermemesiyle tüm dünyayı şaşırtan Rock da ilk defa açıklamada bulundu.


AKADEMİ, SALONU TERK ETMESİNİ İSTEDİ AMA…
Akademi Ödül Töreni’nde ödülleri gölgede bırakan olayın ardından geceyi düzenleyen organizasyon biriminin, Will Smith’e “disiplin soruşturması” başlattığı ortaya çıktı. “King Arthur” filmi ile “en iyi erkek oyuncu” dalında kariyerinin ilk Oscar’ını kazanan Will Smith,  Chris Rock olayından sonra ödülünü almış ve gözyaşlarıyla sevdiklerini her zaman koruduğunu söyleyerek salondakilerden özür dilemişti.

Sanatları ve Bilimleri Akademisi konuyla ilgili olarak “Will Smith’in töreni terk etmesi istendi ama o bunu reddetti. Durumu farklı şekilde ele alabilmemiz gerektiğini kabul ediyoruz” açıklamasında bulundu. Tüm dünyada tepki çeken ve sosyal medyayı kasıp kavuran olay hakkında yorum yapan pek çok kişi aktörün ödülünün elinden alınmasını ya da ödülün kendisine hiç verilmemesi gerektiğini belirten paylaşımlarda bulundu.

CHRIS ROCK AÇIKLAMASI 
Smith’in yapılan şaka karşısında sahnede tokat attığı komedyen Chris Rock, Boston’daki stand-up şovunda yaşadıklarını seyirciye şöyle anlattı: “Hafta sonunuz nasıl geçti? Benim henüz yaşananlarla ilgili söyleyecek bir şeyim yok çünkü halen bu olayı sindirmeye çalışıyorum. Eğer bunun için geldiyseniz üzgünüm. Bir noktada bu konu hakkında açıklama yapacağım.”

Tokat olayının ardından Chris Rock’ın şovunun biletleri hemen tükendi.

OSCAR GECESİNDE NE YAŞANMIŞTI? 

Komedyen Rock, Demi Moore’un oynadığı 1997 yapımı “G.I Jane” isimli filmine atıfta bulunarak ”Jada, seni seviyorum. G.I. Jane II’nin gelmesini dört gözle bekliyorum” dedi. Bir süredir saçkıran olduğu için saçlarını kazıtmak zorunda kalan  Will Smith’in eşi Jada Smith de bu duruma çok sinirlendi. Bunun üzerine sahneye fırlayan Will Smith, Chris Rock’a tokat attı.

Rock, başına gelenler karşısında gülümseyerek şaşkınlığını dile getirdi ve “Vay canına, Will Smith beni fena benzetti. Dostum bu sadece bir G.I. Jane esprisiydi” dedi.

Başta, kameralar karşısında yaşanan bu duruma hem Oscar törenindeki misafirler hem de televizyonun karşısındaki milyonlar inanmadı ve bunun şovun bir parçası olduğunu düşündü ancak Smith’in “Eşimin adını o lanet olası ağzına almayacaksın” şeklinde büyük bir öfkeyle iki defa bağırmasıyla olayın gerçek olduğu kabul edildi.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media