BROADWAY MÜZİKALİ “SİDİKLİ KASABASI” 20 EKİM’DE PERDE AÇIYOR

 


Tony ödüllü kült Broadway müzikali Sidikli Kasabası, Mon Yapım prodüksiyonuyla hayata geçirilen yepyeni yorumuyla sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Tiyatro sahnelerinin usta isimleri Füsun Demirel ve Settar Tanrıöğen’in yanı sıra pek çok kıymetli oyuncudan oluşan 27 kişilik kadrosuyla heyecan uyandıran müzikalin yönetmen koltuğunda ise Kayhan Berkin var. 

Greg Kotis ve Mark Hollman’ın kaleme aldığı  Broadway kökenli satirik müzikal “Sidikli Kasabası Müzikali” Mon Yapım prodüksiyonuyla hayata geçirilen yepyeni yorumuyla yakında Zorlu PSM’de. Ana kast karakterleri New York Theatre’ın aylık “Müzikal Tiyatro Tarihinin En Önemli 100 Rolü” sıralamasına giren, İstanbul Devlet Tiyatroları’nda sahnelendiği her sezon kapalı gişe oynayan ve Türk tiyatro tarihinin tek resmi Broadway Müzikali olma özelliğini taşıyan “Sidikli Kasabası Müzikali” yenilikçi ve farklı yorumu ile 20 Ekim akşamı Zorlu PSM’de…

Fotoğraflar: Ceren Gündoğdu’nun (sağda) instagram hesabından. 

Dünyanın kuraklıkla boğuştuğu bir dönemde; halkın tuvalete girmesinin sınırlanarak özel bir şirketin denetimine verildiği bir yerde geçen hikâyede, tuvalet parasını ödeyemeyenler gizemli Sidikli Kasabası’na gönderilmektedir. Bir gidenin bir daha geri gelmediği, kimsenin birbirinin gözünün yaşına bakmadığı, tüm genel tuvaletlerin özelleştirildiği bu tuhaf “sistem”e başkaldırının başlaması ise sadece bir aşk kıvılcımına bakar.

 

Broadway’i kasıp kavuran Tony Ödüllü “Sidikli Kasabası Müzikali”nde tiyatro sahnelerinin usta oyuncuları Settar Tanrıöğen ve Füsun Demirel’in yanı sıra Doruk Şengün, Gizem Erdem, Mehmet Aykaç, Ceren Gündoğdu, Adnan Ata Yiğit, Aslı Kodallı, Alper Aksoy, Selmin Artemiz, Anıl Aslan, Bartu Ayaz, Derman Cinkılıç, Zeynep Çötelioğlu, Bucan Ekin, Göker Ersivri, Eyüp Okumuş, Buse Özgel, Melisa, Zeynep Şahin, Nazlı Uğurtaş, Köksal Ünal ve Nil Yıldız’dan oluşan 27 kişilik kadrosuyla da göz dolduruyor. Yönetmen koltuğunda Kayhan Berkin’in oturduğu müzikalin hareket tasarımında deneyimli koreograf İzmir Tenim’in imzası bulunuyor. Aynı zamanda sahnede oyunculara eş zamanlı eşlik edecek İstanbul Devlet Opera ve Balesi Şefi Murat Kodallı önderliğindeki canlı orkestra ile “Sidikli Kasabası Müzikali” seyircilerin özlediği müzikal ruhuna sahnede yeniden hayat vermeye hazırlanıyor.

 

Her geçen gün önemi ve güncelliği bir kez daha fark edilen geri dönüşüm, sürdürülebilirlik, küresel ısınma, doğal kaynakların azalması gibi ciddi sorunlara daha fazla kafa yorduğumuz günümüz dünyasında, “Sidikli Kasabası Müzikali” tüm bu tehlikeleri, satirik, alaycı ve eğlenceli olduğu kadar ciddiyetinin altını çizen bir anlatımla seyirciye sunuyor.  Toplum üzerinden bizlere verdiği dersler ve çarpıcı sonu ile seyircinin farkındalığını en üst seviyeye çıkarmaya hazırlanan “Sidikli Kasabası Müzikali” ilk gösterimi ile 20 Ekim’de Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde sanatseverler ile buluşacak.

 

Sezon boyu Zorlu PSM’de gösterimleri devam edecek olan “Sidikli Kasabası Müzikali”nin biletlerine Passo üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Bilet Fiyatları:

  1. Kategori : 280,00 TL
  2. Kategori : 240,00 TL
  3. Kategori : 200,00 TL

 

Detaylı bilgi için:

Evrim Eylem Şişman

05543488026

e.eylemsisman@gmail.com

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media