BOZCAADA, NOTFEST TİYATRO FESTİVALİ’NE GÜN SAYIYOR


NOTFEST Bozcaada Tiyatro Festivali, 27 – 29 Ağustos tarihleri arasında yıldız isimlerden yeni keşiflere onlarca sanatçıyı Bozcaada’da ağırlamaya hazırlanıyor.

NOTFEST Bozcaada Tiyatro Festivali, tiyatronun usta isimlerinden yeni keşiflere, atölyelerden söyleşilere, Bozcaada’da keşif dolu bir deneyim yaşatacak.

“Kıyıya Oturmanın Böylesi” oyunu.

Festivalin Yıldızları

Festivalin bu yılki sürprizleri arasında, Kel Hasan Efendi’nin kavuğunu oyuncu Rasim Öztekin’den devralan Şevket Çoruh’un da oyuncusu olduğu “Bir Baba Hamlet” açılış oyununda seyirci karşısına çıkacak. 11 karakteri tek başına canlandıran Merve Engin, ‘’Kıyıya Oturmanın Böylesi’’ ile sanatseverleri ağırlarken, son dönemin yükselen isimlerinden Nezaket Erden de, Latife Tekin’in ‘Sevgili Arsız Ölüm’ kitabından uyarlanan “Sevgili Arsız Ölüm-Dirmit” oyunuyla festivalin ikinci günü coşku dolu anlara imza atacak. Berkay Ateş’e 25. Cevdet Kudret Edebiyat Ödülü’nü kazandıran, Serkan Salihoğlu’nun yönettiği “Hakikat, Elbet Bir Gün” oyunu ise festivalin son günü seyircinin karşısında olacak.

“Sevgili Arsız Ölüm-Dirmit” oyunu festivalin ikinci gününde yer alıyor. 

Bozcaada Bir Tiyatro Sahnesi

Üç güne yayılan festivalin tiyatro, atölye, söyleşi ve konser programının yanı sıra deneyim ve atmosfer odaklı pek çok performansa da ev sahipliği yapacak. Bülent Develi ile “Pantomim”, Emrah Eren ile “Reji” ve Ulrich Meyer ile “Michael Chekhov Tekniği” atölyeleri katılımcılarıyla buluşacak.

Kültür ve sanat profesyonellerini, yaratıcılarını, genç yetenekleri ve her yaştan sanatseveri bir araya getirecek olan NOTFEST Bozcaada Tiyatro Festivali sadece sahnede kalmayıp, tüm adaya da yayılacak. Festival, ilk yılında ücretsiz gerçekleştirilecek etkinlikleri ile seyircisine farklı deneyimler sunacak. Festivalin ücretsiz etkinliklerinden “Gün batımında Tiyatro” ile Bozcaada’nın simge yerlerinden Polente Feneri’nde gerçekleşecek ücretsiz performanslar tiyatroseverleri mutlu edecek.

Avantajlı Erken Dönem Festival Biletleri Satışta

NOTFEST Bozcaada ekibi, konservatuvara hazırlanan öğrencilere eğitim desteği ve konservatuvar okuyan öğrencilere de oyun bileti desteği olarak ayrılacak destek biletlerini de satışa çıkardı. Festivale katılan veya katılamayan her tiyatroseverin katkıda bulunabileceği destek biletlerinden toplanan gelir sahiplerine ulaştırılacak.

Kombine, günlük ve destek bilet seçeneğiyle 28 Haziran Pazartesi günü satışa çıkan festival biletlerinden katılımcılar isterlerse 19 Temmuz’a kadar erken dönem bilet indirimlerinden faydalanabilecek.

Bozcaada Kalesi’nde sergilenecek oyunlardan atölyelere, ücretsiz etkinliklerin detaylarından festival alanında yapılacak konserlere kadar festival programının tamamı pek yakında açıklanacak.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media