BOĞAZİÇİLİLER, GAZETECİ MESLEKTAŞIMIZ CÜNEYT CEBENOYAN ANISINA KOŞUYOR


Bundan dört yıl önce 3 Ağustos 2019’da trafik kazasında hayatını kaybeden değerli gazeteci, sinema yazarı, meslektaşımız Cüneyt Cebenoyan anısına Çanakkale’den Ayvalık’a 220 km’lik bağış koşusu düzenleniyor.

Boğaziçi Ayvalık Okulları gönüllüleri, 25-27 Ağustos tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi mezunu gazeteci ve sinema yazarı Cüneyt Cebenoyan anısına Çanakkale’den Ayvalık’a 220 km’lik bağış koşusunu hayata geçiriyor. Buna göre katılımcılar Çanakkale’den Ayvalık’a koşacak.


Bütün Çocuklar Bizim Derneği (BÇBD), çocukları sinemayla buluşturabilmek için Cüneyt Cebenoyan Çocuk ve Sinema Buluşmaları’nı başlatmıştı. Bu buluşmaların devam edebilmesi hayaline ortak olan Boğaziçi Ayvalık Okulları, Cebenoyan’ın anısına koşu düzenleyecek.

Ayşegül Cebenoyan: “Sinema ve çocuk, Cüneyt’in isminde buluştu”

Bünyesinde Boğaziçi Üniversitesi mezunları, akademisyenleri ve öğrencilerini barındıran Ayvalık Okulları ve BÇBD, ekonomik nedenlerden ötürü eğitime ve sosyal etkinliklere erişimi kısıtlı çocukların yaşamlarına bilim, sanat ve sporla destek olmak için 2015 yılından beri çalışmalarına devam ediyor. 2023 Mart ayından itibaren bir araya gelen Ayvalık Okulları ve BÇBD, Cüneyt Cebenoyan’ın sinema tutkusunu depremden etkilenen çocuklara ulaştırmak için birlikte çalışıyor.

BURADAN BAĞIŞ YAPABİLİR, SİZ DE DESTEK OLABİLİRSİNİZ. TIKLAYIN. 

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media