banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

Anadolu Pop – Psychedelic Rock sularında “Harabi”


Eğer henüz keşfetmediklerinizdense Kırıka’ya selam verin! Grup, yeni albüm çalışmalarına devam ederken, “Harabi” ismini verdiği teklisi ile uzun bir aradan sonra dinleyicisiyle tekrar buluşuyor.

Kırıka, birbirine benzer müziklerin peşpeşe yer aldığı şu günlerde Anadolu Pop – Psychedelic Rock sularında bambaşka bir tat veriyor. Grubun müzik yolculuğunda şimdi yepyeni bir tekli yayında: “Harabi.”

Bektaşi şiirinin 19. yüzyıldaki büyük ozanı Harabi Baba’nın “Gel sofu şaraba eyle ihtiram” adlı deyişine yaptığı bu özgün besteyle, 70’lerin Anadolu Pop – Psychedelic Rock denizine yelken açan ‘Harabi’ tüm dijital platformlarda yayında.

GEÇMİŞE “BİLGE” BİR YOLCULUK 

Üstünde zeytin biten topraklardan, Anadolu’dan, Balkanlar’dan, Ege’den, Akdeniz’den, rebetikodan ilham alan Kırıka, Salih Nâzım Peker, Orçun Baştürk, Erdoğan Türksever ve Özgür Yılmaz’dan oluşuyor. Grubun yayınladığı “Yağ Satarım Bal Satarım” (2001) ve “Cigara” (2012) teklileri ile “Kaba Saz’’ (2008) ve ‘’Yılların Ettiğini’’ (2012) albümleri, dönemin kült dergileri Roll ve Bant tarafından yılın en iyileri arasında gösterilmişti. Ayrıca pek çok film müziğine imza atan Kırıka, yurtiçi ve yurtdışında birçok prestijli festivalde sahne aldı.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media