Anadolu Pop – Psychedelic Rock sularında “Harabi”

ajandakolik


Eğer henüz keşfetmediklerinizdense Kırıka’ya selam verin! Grup, yeni albüm çalışmalarına devam ederken, “Harabi” ismini verdiği teklisi ile uzun bir aradan sonra dinleyicisiyle tekrar buluşuyor.

Kırıka, birbirine benzer müziklerin peşpeşe yer aldığı şu günlerde Anadolu Pop – Psychedelic Rock sularında bambaşka bir tat veriyor. Grubun müzik yolculuğunda şimdi yepyeni bir tekli yayında: “Harabi.”

Bektaşi şiirinin 19. yüzyıldaki büyük ozanı Harabi Baba’nın “Gel sofu şaraba eyle ihtiram” adlı deyişine yaptığı bu özgün besteyle, 70’lerin Anadolu Pop – Psychedelic Rock denizine yelken açan ‘Harabi’ tüm dijital platformlarda yayında.

GEÇMİŞE “BİLGE” BİR YOLCULUK 

Üstünde zeytin biten topraklardan, Anadolu’dan, Balkanlar’dan, Ege’den, Akdeniz’den, rebetikodan ilham alan Kırıka, Salih Nâzım Peker, Orçun Baştürk, Erdoğan Türksever ve Özgür Yılmaz’dan oluşuyor. Grubun yayınladığı “Yağ Satarım Bal Satarım” (2001) ve “Cigara” (2012) teklileri ile “Kaba Saz’’ (2008) ve ‘’Yılların Ettiğini’’ (2012) albümleri, dönemin kült dergileri Roll ve Bant tarafından yılın en iyileri arasında gösterilmişti. Ayrıca pek çok film müziğine imza atan Kırıka, yurtiçi ve yurtdışında birçok prestijli festivalde sahne aldı.

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

İBB'nin dijital etkinliklerinde yeni oyunlar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanlığı, kültür sanat etkinliklerini dijital yayınlarla sürdürüyor. İBB Şehir Tiyatroları’nın daha önce sahnelediği çocuk oyunu “Oyuncaktaki Sır” 20 Haziran Cumartesi günü saat 15.00’te, yetişkin oyunu“Maskeliler” 21 […]