banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

“BİR SU HİKAYESİ” BELGESELİ DÜNYA SU GÜNÜ’NDE NATIONAL GEOGRAPHIC’TE


National Geographic’in Finish iş birliğiyle ekranlara getireceği; İstanbul, Londra ve Cape Town’da çekilen, tüm dünyayı etkisi altına alacağı öngörülen su kıtlığını konu alan “Bir Su Hikayesi” belgeseli, aynı zamanda Dünya Su Günü olan 22 Mart Pazartesi saat 21.00’de National Geographic ekranlarında izleyicilerle buluşuyor.

National Geographic’in yeni belgeseli “Bir Su Hikayesi”; iklim değişikliği, nüfus yoğunluğu, doğal kaynakların tüketimi sonucu yıpranan su kaynakları ve ortaya çıkan kuraklık gibi etkenler sebebiyle dünya genelini etkileyecek olan su krizini İstanbul, Londra ve Cape Town olmak üzere dünyanın üç önemli şehrinde bütün yönleriyle ele alıyor.

Suyun ve insanlığın geleceğine dair öngörülen distopik senaryo, bir baba-kız yolculuğu üzerinden aktarılıyor.

Belgesel ve senaryolu anlatımı bir araya getiren yapımda, üç büyük metropolde su kıtlığının sebepleri ve farklı coğrafyalardan bilinçli su tüketimine dair çözüm önerileri; Meteorolog Bünyamin Sürmeli, Prof. Dr. Kerim Altuğ, Çevre Aktivisti Özge Doruk, Türkiye Su Enstitüsü (SUEN) Proje Koordinatörü Dr. Aslıhan Kerç ve Kokopelli Şehirde Kurucu Ortağı Elif Çatıkkaş gibi aktivist ve uzmanlar tarafından paylaşılıyor. Yapımda belgesel çekimlerinin yanı sıra Birleşmiş Milletler’in tahminlerinden yola çıkarak yaratılan senaryolu bir gelecek hikayesi yer alıyor.

Ödüllü yönetmenlerden nefes kesen belgeselleri, dünyaca ünlü oyuncuların rol aldığı kaliteli yapımları ve ses getiren lokal prodüksiyonları Türk izleyicisi ile buluşturan National Geographic’i Digiturk, D-Smart, KabloTV, Tivibu ve Vodafone TV platformlarından izleyebilirsiniz.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media